Наймасштабніше комітетське слухання з кібербезпеки

Прес-служба
25 грудня 2019, 11:17
  Перегляди 2297

23 грудня Комітет цифрової трансформації провів слухання на тему «Національна кібербезпека та кіберзахист України, у тому числі у сфері критичної інфраструктури», яке стало наймасштабнішим з моменту створення Комітету.

До обговорення цього важливого питання долучилися народні депутати комітетів з питань національної безпеки та оборони, правоохоронної діяльності, гуманітарної та інформаційної політики, представники центральних органів державної влади, об’єднань громадян, бізнесу, неурядових організацій, провідні експерти та вчені.

Проводив слухання заступник голови Комітету Олександр Федієнко. Він наголосив на актуальності теми кібербезпеки для українців. Цифрова трансформація неможлива без впровадження комп’ютерних технологій в усі сфери суспільного життя. Але саме вони можуть потягнути за собою кіберзагрози. Тому важливо займатися питанням кібербезпеки на трьох рівнях: держави, бізнесу і кожного громадянина країни.

Олександр також поділився прогнозами експертів на 2020 рік: все більше кіберзлочинців використовуватимуть штучний інтелект для масштабування своїх атак. Наступного року ми побачимо нові спроби злочинців атакувати об’єкти з відкритим кодом.

Для вирішення проблеми кіберзлочинів необхідно провести комплексний перегляд законодавства щодо питань інформаційної безпеки, сформувати узгоджену з міжнародними стандартами нормативно-правову базу та вдосконалити законодавство у сфері кіберзахисту. Важливим кроком є також розробка принципово нової Стратегії кібербезпеки України на період 2020-2025 років, що визначає загрози кібербезпеці України, пріоритети та напрями забезпечення кібербезпеки України.

«Неможливо здійснювати масштабні та системні захисти у будь-якій сфері без знання її стану, без знання статистичних відповідних процесів. Тому в державі необхідно побудувати всеосяжну систему регулярної оцінки стану кібербезпеки, постійного моніторингу та спостереження кіберінцидентів на основі надійних даних», – наголосив Олександр.

Дискусію підтримали представники центральних органів влади – Міністерства Оборони, Служби безпеки України, Національної поліції, Національного банку України.

За результатами виступів та обговорення Комітет підготує відповідні рекомендації органам державної влади щодо здійснення заходів для вдосконалення національного законодавства з кібербезпеки та кіберзахисту в Україні, у тому числі у сфері критичної інфраструктури.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт