Законопроєкт «Про віртуальні активи» рекомендовано до другого читання

  Перегляди 9951

Комітет з питань цифрової трансформації 28 квітня 2021 року рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт  №3637 «Про віртуальні активи» у другому читанні. Проєкт Закону встановлюватиме в Україні механізм правового регулювання сфери віртуальних активів.

Законопроєкт №3637 «Про віртуальні активи» був підтриманий Парламентом у першому читанні та доопрацьований відповідно до поправок народних депутатів. Також удосконалений проєкт Закону включає положення FATF, пов'язані з обігом віртуальних активів. Врахування актуальних міжнародних стандартів урегулювання операцій з віртуальними активами сприятиме суттєвій детінізації цього ринку.

«Україна має неабиякий потенціал посісти провідне місце у світовій цифровій економіці. Зокрема, цьому сприятиме й запуск легального ринку віртуальних активів. Прийняття законопроєкту №3637 у запропонованій редакції дозволить українським блокчейн-компаніям легалізувати власні бізнес-процеси та офіційно працювати з банківською системою. Крім того, таку можливість матимуть і громадяни, які отримують доходи від операцій з віртуальними активами. Законопроєкт «Про віртуальні активи» сприятиме усуненню юридичних ризиків для роботи міжнародних криптокомпаній й залученню іноземних інвестицій у нову прогресивну галузь», — сказав заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков

Профільний законопроєкт №3637 розроблений Мінцифрою спільно з депутатським об'єднанням Blockchain4Ukraine та ключовими стейкхолдерами. Проєкт Закону «Про віртуальні активи»:

  • формує правове поле для роботи на ринку віртуальних активів: 

  • визначає правовий статус, класифікацію, права власності та інші ключові юридичні дефініції;

  • адаптує рекомендації FATF щодо фінансового моніторингу ринку віртуальних активів;

  • визначає перелік професійних постачальників послуг віртуальних активів та їх реєстрацію;

  • визначає регулятора ринку — Мінцифру (в окремих випадках Національний банк України та Національна комісія з цінних паперів та фондових ринків).

Надання віртуальним активам юридичного статусу стимулюватиме розвиток нової індустрії в правовому полі держави та сприятиме збільшенню надходжень до державного бюджету за рахунок податків. Українці зможуть токенізувати права власності та отримають судовий захист прав на віртуальні активи. А міжнародні криптобіржі легально вестимуть діяльність на території України.

 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт