Мінцифра з партнерами запускають пілотний проєкт, який допоможе в розробці е-гривні

  Перегляди 2241

Запускаємо один із пілотних проєктів електронних грошей, який дасть змогу вивчити потенціал використання технологічних рішень, зокрема блокчейн-технології, при розробленні е-гривні.

Для українців електронна гривня може суттєво здешевити грошові перекази та посилити безпеку особистих фінансів.

У межах цього пілоту частина співробітників державного підприємства Дія отримають електронні гроші з можливістю програмування. 

Пілотний проєкт реалізується ТАСКОМБАНКОМ, фінтех-компанією Bitt та Stellar Development Foundation за підтримки Міністерства цифрової трансформації. 

«Цей проєкт дозволить Мінцифрі та Нацбанку проаналізувати ефективність технологічних рішень, які можуть бути використані під час розробки е-гривні. Пілот стане важливим драйвером платіжних інновацій у банківському секторі України», — зазначив заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Голова правління ТАСКОМБАНКУ Володимир Дубей наголосив, що такі технологічні рішення дозволять об'єднати банківську систему з блокчейн-інфраструктурою та створити екосистему, яка міститиме повний спектр банківських продуктів і операцій з електронними грошима на блокчейні Stellar.

«Ми раді, що ТАСКОМБАНК і Bitt вибрали блокчейн Stellar для реалізації цього інноваційного пілотного проєкту. Сподіваємося, що наші спільні напрацювання сприятимуть розвитку інноваційних продуктів», — зазначила виконавча директорка Stellar Development Foundation Денель Діксон.

Пілот перебуває на етапі підготовки. З його результатами можна буде ознайомитися у 2022 році.

 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт