За підтримки Мінцифри міста відкривають дані про лікарні

19 жовтня 2020, 17:03
  Перегляди 957
  Перегляди 957

Мінцифри ініціює відкриття даних на місцях — у Харкові та Маріуполі сьогодні стали доступні перші аналітичні інструменти на основі відкритих даних по медичних закладах.

В умовах пандемії коронавірусу цифровізація, зокрема онлайн-сервіси для мешканців міст, дозволяють зменшити соціальні контакти та захистити своє здоров’я.

Маріупольська та Харківська міські ради за підтримки Міністерства цифрової трансформації та USAID/UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» запустили інтерактивну аналітику про роботу закладів охорони здоров'я на основі відкритих даних. На сайтах проєктів міститься інформація про завантаженість лікарів, фінансування кожної з лікарень у місті, найпоширеніші захворювання, а також рекомендації щодо діагностики стану здоров’я та гарантованих державою послуг і вакцинації.

Переглянути візуалізації можна за посиланнями: 

Сервіси допоможуть вибрати сімейного лікаря, краще спланувати візит у лікарню, виходячи з пікових завантажень по днях, і дізнатися про найпоширеніші захворювання в місті та тенденції їх поширення. Також можна отримати рекомендації щодо діагностики стану здоров’я та гарантованих державою послуг і вакцинації в сімейного лікаря, терапевта або педіатра відповідно до статі та віку пацієнта. 

Крім цього, для Маріуполя створений функціонал, що дозволяє аналізувати надходження та використання благодійної допомоги, а для Харкова — закупівлю медпродукції комунальними закладами. Уся інформація представлена в зручному форматі у вигляді аналітичних дашбордів. 

Візуалізації розроблені на основі відкритих даних департаментів охорони здоров’я Маріупольської й Харківської міських рад, а також Національної служби здоров’я України та системи «Prozorro». Уся інформація є знеособленою і узагальненою, тобто не порушує медичну таємницю. Таким чином, ці набори даних можуть використовувати підприємці, дослідники, активісти й журналісти для створення власних продуктів та аналітики.

Відкриті дані сприяють більш прозорій роботі закладів охорони здоров’я. Користувачі можуть моніторити роботу сімейних лікарів щодо проведення прийомів та надання медичних послуг. Фінансування закладів коштом державного бюджету стає цілком підзвітним. Громадяни отримують інформацію про обсяг коштів, який надійшов у лікарню, та кількість послуг, що були надані. Аналіз даних про захворюваність дає змогу ухвалювати обґрунтовані управлінські рішення стосовно розвитку галузі охорони здоров’я.

 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт