З 1 жовтня понад мільйон українців оформили е-лікарняні

  Перегляди 889

З 1 жовтня Україна повністю перейшла на електронні лікарняні. 

За два тижні лікарі в  закладах охорони здоров’я сформували понад 1,7 млн електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність. І понад 1,1 млн електронних листків непрацездатності було видано на їхній основі. Із них роботодавцями було передано до Фонду соціального страхування України на оплату 164 тисячі листків непрацездатності, на суму 267,5 млн гривень. 

“Електронні лікарняні — один із найважливіших кроків впровадження режиму без паперів у сфері охорони здоров’я. Реформувати їх намагалися майже 10 років. І цифра у понад мільйон е-лікарняних за два тижні — підтвердження того, наскільки ця послуга була необхідна українцям впродовж останніх років. Цифровізація допомагає зменшити навантаження на лікарів та спростити отримання страхових виплат. До того ж це спрощення життя для пацієнтів, адже тепер не потрібно йти у лікарню після одужання, щоб закрити лікарняний”, — зазначив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Е-лікарняні розділяються на дві частини. Медичний висновок про тимчасову непрацездатність — це документ, який видається після обстеження лікаря. У ньому міститься загальний діагноз. Лікар створює його в електронній системі охорони здоров'я та підписує за допомогою свого електронного підпису. Ви отримаєте про це смс-повідомлення. Звідти за кілька секунд дані потрапляють до реєстру Пенсійного фонду. І там формується електронний листок непрацездатності — це саме той документ, за яким нараховуються виплати. Про це ви також отримаєте повідомлення на телефон вже від ПФУ. Роботодавець зможе побачити ваш лікарняний на порталі ПФУ у кабінеті страхувальника.

Проєкт реалізується Мінцифрою спільно з МОЗ, НСЗУ, ПФУ, Мінсоцполітики, Фондом соцстрахування, та за підтримки Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт