Впровадження ковідних сертифікатів: результати перемовин ЄС, України та Ізраїлю

  Перегляди 3345

Мінцифра активно працює над впровадженням ковідних сертифікатів для відновлення безпечних подорожей українців у часи пандемії COVID-19.

У четвер відбулися перемовини Мінцифри, представників ЄС та Ізраїлю щодо впровадження та взаємного визнання ковідних сертифікатів. Україна — серед перших країн за межами ЄС, з якими наразі ведеться комунікація та активна підготовка сертифікатів. Євросоюз назвав Україну та Ізраїль одними з найуспішніших країн у цій сфері.

Під час онлайн-зустрічі було презентовано технічне рішення для запровадження ковідних сертифікатів та як його можна буде використовувати. Завдяки цьому українці згодом зможуть їздити до ЄС та тих країн, які під'єднаються до системи.

Україна фіналізує технічну частину, щоб запустити ковідні сертифікати в Дії. Документ розробляють з урахуванням вимог EU Digital COVID Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate ВООЗ. 

У надкороткі терміни команді Мінцифри вдалось побудувати ефективний процес взаємодії державних інституцій для швидкої розробки та впровадження сертифікатів.

Незабаром плануємо проведення оцінки відповідності українських ковідних сертифікатів вимогам ЄС. Після цього буде підписаний меморандум, який дозволить українцям подорожувати з сертифікатами. Команда Мінцифри працює 24/7, щоб українці якомога швидше могли повернутись до звичного доковідного життя: мандрувати, навчатись, зустрічатись із близькими чи бізнес-партнерами з інших країн.

Розробкою та технічною реалізацією спільно займаються команди Мінцифри, МОЗ, НСЗУ, МЗС, ДПСУ. 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт