Вибір у кілька кліків: українці вперше проголосували у Дії за кандидата на Євробачення-2023

  Перегляди 325

17 грудня відбувся фінал Нацвідбору на Євробачення-2023. Під час прямого ефіру на Суспільному українці змогли проголосувати за кандидата-фаворита в Дії. За результатами глядацького голосування і вибору журі переможцем стали TVORCHI, які представлять Україну на конкурсі в Ліверпулі.

Цьогоріч за ініціативи Суспільного Мовлення українці вперше голосували за кандидата від України на Євробачення-2023 через Дію. Протягом години, які були відведені для визначення переможців, понад 166 тисяч українців проголосували за улюбленого виконавця в застосунку. 

“Команда Мінцифри продовжує будувати цифрову державу. Цього року транслювали Євробачення через Дія.TV, українці вперше обирали членів журі через опитування в Дії, а також проголосували за улюбленого виконавця. Дією уже користуються понад 18,5 мільйонів українців. Кожен з них міг долучитися до голосування і підтримати свого фаворита в кілька кліків”, – зазначив Віцепрем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Раніше українці мали відправляти смс чи телефонувати, щоб віддати голос за кандидата. Та цьогоріч процедура спростилась до кількох кліків у застосунку.

Віддати свій голос за учасника Нацвідбору могли користувачі Дії як в Україні, так і за кордоном. За результатами голосування формується рейтингова таблиця, де кожен учасник отримує від 1 до 10 балів, залежно від кількості голосів. Потім результати голосування глядачів додаються до результатів голосування журі, яке виставляє бали, не маючи доступу до глядацьких оцінок. Після цього встановлюється загальний результат, за підсумками якого і визначається переможець Нацвідбору.

Так, за результатами голосування глядачів в Дії фаворитами стали TVORCHI, Jerry Heil та KRUTЬ. А за оцінками журі в трійку найкращих потрапили KRUTЬ, TVORCHI та Jerry Heil. 

Опитування в Дії реалізовувалося Мінцифрою спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України і Суспільним Мовленням.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт