Михайло Федоров: Цифровізація посприяє створенню найзручнішої країни у світі (Новину оновлено)

16 грудня 2020, 08:46
  Перегляди 4885
  Перегляди 4885

Верховна Рада України ухвалила державний бюджет на 2021 рік.

На цифровізацію України у бюджеті на 2021 рік виділено 1 789 314 тис. грн. 

"Цифровізація — ефективно. Ми це довели за трохи більше ніж рік існування міністерства. Це найвигідніша інвестиція для України, яка сприятиме створенню найзручнішої країни у світі. Завдяки схваленню бюджету ми впевнені, що прискоримо побудову найзручнішої у світі держави", — коментує схвалення державного бюджету Віцепрем’єр-міністр України — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

У наступному році Міністерство цифрової трансформації продовжить переводити державні послуги в онлайн, налагоджувати роботу державних реєстрів, покривати країну доступом до високошвидкісного інтернету, створювати спеціальний правовий режим для IT, розвивати електронні довірчі послуги тощо. 

317, 8 млн гривень* буде спрямовано на:

  • Розвиток мобільного застосунку та порталу Дія. Мінцифра планує оцифрувати 200 найпопулярніших державних послуг для громадян та бізнесу. 

  • Розвиток базових державних реєстрів. Планується створення єдиної реєстрової платформи та запуск повноцінного реєстру народонаселення, модернізація та наповнення державного реєстру речових прав, реєстру об’єктів нерухомості, реєстру адрес.

  • Запуск спеціального правового режиму Дія Сity, що планується на першу половину 2021 року та здатен у короткі терміни збільшити частку IT у ВВП країни майже вдвічі. 

  • Розвиток електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації. Серед іншого, Мінцифра запроваджує короткостроковий кваліфікований електронний підпис Смарт Дія у мобільний застосунок — так державні послуги будуть доступні онлайн навіть зі смартфонів. 

  • Розвиток національної освітньої платформи Дія.Цифрова освіта та запуск нових освітніх курсів, які допоможуть навчити 6 млн українців цифровим навичкам.

  • Розвиток електронного документообігу у державних органах та системи електронної взаємодії Трембіта. Це дозволить зменшити бюрократичні процедури та зекономити кошти і час на надання послуг. 

  • Відкриття пріоритетних наборів даних, що мають потужний антикорупційний та економічний ефект. 

500 млн гривень у бюджеті закладено на підключення до швидкісного фіксованого інтернету близько 6 тисяч соціальних об’єктів у селах. 

Ще 602 млн гривень піде на Національну програму з інформатизації. Будуть реалізуватися проєкти цифрової трансформації у сферах охорони здоров’я та соціального захисту, освіти, містобудування, екології тощо. 

Мінцифра також продовжить розвивати сферу адміністративних послуг. На розширення мережі ЦНАП передбачено 231  млн гривень  Метою міністерства є доступний ЦНАП з якісними послугами у кожній територіальній громаді. 

*Примітка. У законопроєкті до першого читання на електронне урядування передбачалося 340 млн гривень. У зв'язку із набранням чинності Постанови КМУ щодо збільшення граничної чисельності працівників Міністерства з 1 січня 2020 року— з цих коштів додатково виділено 23 млн гривень на оплату праці працівників. Відтак, у поданому законопроєкті на другого читання на електронне врядування передбачено 317,8 млн гривень. Окрім цього, видатки з державного бюджету України на керівнитво та управління у сфері цифрової трансформації складають 138, 4 млн грн.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт