Уряди України та Польщі підписали меморандум про співпрацю у сфері кіберзахисту

  Перегляди 1769

Сьогодні Міністерство цифрової трансформації України, Держспецзв'язку та Канцелярія Прем'єр-міністра Республіки Польща підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері кіберзахисту.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну Польща також неодноразово зазнавала атак російських хакерів. Підписання цього документа — важливий крок до об'єднання зусиль для відсічі ворогу в кіберпросторі.

«Зараз відбувається перша світова кібервійна. Тому об'єднання зусиль та обмін практиками — логічний крок у цій сфері. Із Польщею ми маємо не тільки спільний фізичний кордон, а ще й спільні проблеми у кіберпросторі,  де зазнаємо однакових атак. Упевнений, що разом у цій боротьбі ми станемо сильнішими та ефективнішими», —  Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України. 

Меморандум забезпечить посилення спільної боротьби зі злочинами у кіберпросторі та зробить обмін досвідом та інформацією про кіберінциденти швидшим і ефективнішим.

«Кіберзахист не створюється наодинці. Це завжди спільні зусилля. Надто, коли ми всі перебуваємо під однаковою загрозою. Якщо ви думаєте, що в безпеці, тому що у вас діють кіберрегуляції ЄС і ви працюєте разом у Союзі, загроза прийде ззовні, як це і сталося. Ми підписуємо цей важливий Меморандум про взаєморозуміння, щоб працювати спільно з нашими українськими партнерами, знати більше про небезпеку, з якою стикаємося, навчатися одне в одного та ставати більш стійкими до кіберзагроз», – зазначив Януш Цешинський, Державний секретар із цифровізації Республіки Польща, Урядовий уповноважений з кібербезпеки.

Також Україна та Польща нарощуватимуть присутність на міжнародній арені: участь в міжнародних організаціях, виступи на конференціях із кіберу, багатосторонні формати діалогу та консультації. Окрім цього, сторони запобігатимуть поширенню фейків та дезінформації в інформаційному просторі.

«Розв'язана росією кібервійна проти України показала важливість об'єднання міжнародної спільноти для протидії агресії у кіберпросторі. Об'єднання зусиль із партнерами стало одним зі стовпів успішного протистояння кібератакам ворога. Цей досвід має бути поширений і стати основою формування колективної системи кіберзахисту демократичного світу. Завдяки підписанню меморандуму ми зможемо значно активніше ділитися здобутими навичками та вміннями з нашими надійними друзями з Польщі», — підкреслив голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.

 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт