Уряд створює умови для розвитку мобільного ШСД

Прес-офіс
21 грудня 2019, 17:13
alt 945

Наприкінці жовтня Кабінет Міністрів і оператори мобільного зв’язку підписали меморандум щодо розвиту мереж 4G.

Оператори взяли на себе зобов'язання довести покриття широкосмуговим мобільним інтернетом до 90% населених пунктів України.

У свою чергу держава повинна створити для цього умови.

Цього тижня було опубліковано Розпорядження КМУ «Про затвердження плану заходів щодо створення умов розвитку мобільного широкосмугового доступу»

Ціль цього документу – зменшення податкового навантаження на мобільних операторів, а також усунення перешкод для розвитку їхніх мереж 4G.

Що буде зроблено:

  • До кінця року створимо спільну з операторами робочу групу для визначення терміну «коефіцієнт придатності радіочастотного ресурсу». Це вплине на розмір рентної плати за користування радіочастотним ресурсом залежно від придатності спектру.
  • Сприяємо внесенню до парламенту законопроєкту, яким, зокрема, запроваджується принцип технологічної нейтральності та можливості передачі радіочастотного ресурсу від одного оператора до іншого на комерційній основі.
  • Підтримуємо прийняття законопроєкту, яким встановлюється відповідальність за невиконання вимог законодавства про доступ до будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж.
  • Також у планах – зменшення (скасування) збору на обов’язкове пенсійне страхування з послуг стільникового зв'язку.
  • Розробляємо проєкт постанови, що вплине на зменшення вартості ліцензій на користування радіочастотним ресурсом. А саме - щодо зміни щорічного збільшення кроку платежів для кожного наступного року після 5 років дії ліцензії з 10% встановленої вартості на 5%. Важливо, що цей крок дасть операторам змогу інвестувати у розвиток мереж.
  • Окрім того, на початку року спільно з Міноборони та Генштабом закінчимо розроблення плану заходів для вивільнення діапазонів 700 МГц, 800 МГц, 900 МГц спецкористувачами.

Це – лише деякі із заходів, докладніше про подробиці можна дізнатись у тексті розпорядження за посиланням https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-planu-zahodiv-shchodo-stvorennya-umov-rozvitku-mobilnogo-shirokosmugovogo-dostupu-i041219?fbclid=IwAR3JxyuK2r9fwdqXJ-g2vY4eTx1yvx1AIi9GfGgOU4gJSHW6W1_EHkr05Fw

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.