Уперше в Україні інтернів розподілили через електронну систему на базі Дія.Engine
Система розподілила випускників медичних ЗВО в інтернатуру з урахуванням особистих побажань. Вона обробила 13 550 заявок від 2 738 випускників. Автоматично скерувала кожного до місця проходження інтернатури — без залучення посадових осіб.
Це перший загальнодержавний розподіл, під час якого кожен випускник бачив усі можливі місця для інтернатури по всій Україні. Тому міг обрати найкраще для себе, відповідно до власного місця в загальнодержавному рейтингу.
Електронна система автоматизовано розраховує рейтинг та розподіляє місця. Весь процес — прозорий та об’єктивний.
Результати розподілу випускників в інтернатуру
За результатами розподілу 96,4% випускників, які подавали заявку в інтернатуру, отримали бажані місця в першому етапі. Інших система розподілила в другому етапі.
Найбільше випускників обрали такі спеціальності: внутрішні хвороби — 454 особи, хірургія — 356, анестезіологія та інтенсивна терапія — 282, загальна практика-сімейна медицина — 234, неврологія — 182.
Випускники, які брали участь у розподілі, подали найбільше заявок на навчання в Києві — 471 особа. У ЗВО Львівщини планують проходити інтернатуру 282 особи, Дніпропетровщини — 198, Харківщини — 182 та 157 у Київській області.
Як працює Дія.Engine
Система розподілу в інтернатуру розроблена на платформі Дія.Engine, що суттєво спростило розробку та забезпечило її спрощену модернізацію в майбутньому.
Дія.Engine — це low-code платформа, що дає можливість швидко та надійно створювати державні реєстри й цифрові рішення. Використання функціональних блоків і готових модулів значно скорочує час та кошти на розробку систем і цифрових послуг.
Завдяки Дія.Engine міністерства та держоргани переводять сервіси й реєстри в цифру — швидко і прозоро. Послуги працюють й оновлюються незалежно від окремого підрядника та легко масштабуються.
Сьогодні платформу вже використовують 23 державні органи. На її базі функціонує 50 реєстрів і цифрових систем.
Електронна система рейтингового розподілу в інтернатури створена МОЗ у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України на платформі Дія.Engine за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, яка реалізується Фондом Східна Європа.
Відправ у Telegram