Українські ІТ-компанії можуть працевлаштувати 5 тис. іноземних фахівців

Прес-офіс
21 квітня 2020, 09:36
  Перегляди 2485

Уряд опублікував Розпорядження від 11 березня № 431-р “Про встановлення квоти імміграції на 2020 рік”. Отже, одразу після зняття обмежувальних заходів, пов'язаних із пандемією COVID-19, українські IT-компанії зможуть цього року залучити 5 000 висококваліфікованих іноземних фахівців для роботи в Україні. 

Документ погоджено Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство фінансів України, Державна міграційна служба України та підписано Прем’єр-міністром України. 

Імміграційні квоти дозволять працевлаштувати в IT-компанії винятково висококваліфікованих спеціалістів, яких найбільш гостро потребує українська IT-галузь. Перелік професій, на які поширюється квота, сформований Мінцифри на основі досліджень IT-ринку та за участі компаній. 

Нагадаємо, квота на імміграцію – це гранична кількість іноземців та осіб без громадянства, яким передбачено надати дозвіл на імміграцію протягом календарного року. Інструмент простіший, аніж робоча віза. Візу треба поновлювати щороку, і людина залишається прив’язаною до конкретного місця. Квоти ж дають спеціалісту можливість проходити перевірку раз на 10 років і свободу обирати, де працювати й навіть створювати тут власний продукт.

Імміграційні квоти не вплинуть на попит на українських працівників. Головне, що ми отримаємо, – приплив senior-фахівців, які зможуть допомогти нам швидше та якісніше розвивати індустрію в Україні. В свою чергу, іноземні спеціалісти зможуть:

  • отримати посвідку на постійне проживання, що спростить їм життя в Україні у тривалому майбутньому
  • працевлаштуватись на тих самих умовах, що й громадяни України
  • не отримувати щорічних дозволів на застосування праці іноземців
  • не прив’язуватись до конкретних термінів перебування в Україні та до конкретного місця роботи та посади
  • іммігрувати до України разом зі своєю родиною
  • відкрити ФОП

5 тис. квот розподілені по областях України, в яких зосереджена найбільша кількість IT-компаній. Дніпропетровська, Одеська та Львівська області можуть залучити по 600 іноземних фахівців, Харківська – 700, а місто Київ отримало 2 500 квот.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт