Українські ІТ-компанії можуть працевлаштувати 5 тис. іноземних фахівців

Прес-офіс
21 квітня 2020, 12:36
alt 1022
alt 2

Уряд опублікував Розпорядження від 11 березня № 431-р “Про встановлення квоти імміграції на 2020 рік”. Отже, одразу після зняття обмежувальних заходів, пов'язаних із пандемією COVID-19, українські IT-компанії зможуть цього року залучити 5 000 висококваліфікованих іноземних фахівців для роботи в Україні. 

Документ погоджено Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство фінансів України, Державна міграційна служба України та підписано Прем’єр-міністром України. 

Імміграційні квоти дозволять працевлаштувати в IT-компанії винятково висококваліфікованих спеціалістів, яких найбільш гостро потребує українська IT-галузь. Перелік професій, на які поширюється квота, сформований Мінцифри на основі досліджень IT-ринку та за участі компаній. 

Нагадаємо, квота на імміграцію – це гранична кількість іноземців та осіб без громадянства, яким передбачено надати дозвіл на імміграцію протягом календарного року. Інструмент простіший, аніж робоча віза. Візу треба поновлювати щороку, і людина залишається прив’язаною до конкретного місця. Квоти ж дають спеціалісту можливість проходити перевірку раз на 10 років і свободу обирати, де працювати й навіть створювати тут власний продукт.

Імміграційні квоти не вплинуть на попит на українських працівників. Головне, що ми отримаємо, – приплив senior-фахівців, які зможуть допомогти нам швидше та якісніше розвивати індустрію в Україні. В свою чергу, іноземні спеціалісти зможуть:

  • отримати посвідку на постійне проживання, що спростить їм життя в Україні у тривалому майбутньому
  • працевлаштуватись на тих самих умовах, що й громадяни України
  • не отримувати щорічних дозволів на застосування праці іноземців
  • не прив’язуватись до конкретних термінів перебування в Україні та до конкретного місця роботи та посади
  • іммігрувати до України разом зі своєю родиною
  • відкрити ФОП

5 тис. квот розподілені по областях України, в яких зосереджена найбільша кількість IT-компаній. Дніпропетровська, Одеська та Львівська області можуть залучити по 600 іноземних фахівців, Харківська – 700, а місто Київ отримало 2 500 квот.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.