Україна вперше увійде до рейтингу з розвитку відкритих даних European Data Maturity Report

Прес-офіс
18 лютого 2020, 15:51
alt 920

Цього року Україна вперше братиме участь у європейському дослідженні щодо розвитку відкритих даних European Data Maturity Report. Дослідження триватиме протягом усього 2020 року, а його результати опублікують у грудні 2020.

Open Data Maturity Report – щорічне дослідження, результати якого демонструють рівень розвитку відкритих даних у Європі. Експерти здійснюють оцінку за більш ніж 165 показниками, які об’єднують у чотири групи:

  • політика відкритих даних,
  • робота національного порталу,
  • вплив відкритих даних на ключові сфери життя,
  • якість даних, що публікуються.

Open Data Maturity Report проводили вже п'ять разів за участі 32 країн. Україна буде включена в шосте дослідження в межах ініціативи Східного партнерства.

Чому це важливо для нас?
Участь України у європейському дослідженні не лише позитивно вплине на розвиток бренду «Україна» у світі, а й дасть можливість продемонструвати національні досягнення у галузі відкритих даних та поділитись досвідом з іншими країнами.

Вже понад рік українські відкриті дані публікують на European Data portal. Своїм запрошенням до участі у цьогорічному дослідженні європейські колеги високо оцінили ті ініціативи й ту роботу, яка була проведена в Україні протягом останніх років у сфері відкритих даних, та висловили сподівання на подальший успішний розвиток у цьому напрямі.

Мінцифра продовжує активно працювати над розвитком відритих даних в Україні відповідно до рекомендацій європейських експертів:

  • Починаємо доопрацювання Єдиного державного вебпорталу відкритих даних.
  • Запускаємо четвертий етап оновлення Постанови 835, що включатиме норми європейського законодавства щодо відкритих даних.
  • Досліджуватимемо вплив відкритих даних на різноманітні сфери суспільного життя, зокрема – соціальну, економічну, антикорупційну, освітню тощо.

Розвиток відкритих даних в Україні був би неможливим без підтримки проєкту міжнародної технічної допомоги USAID/UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.