Україна та Естонія: результати партнерства у цифровій трансформації

Прес-офіс Міністерства
20 березня 2024, 15:09
  Перегляди 368

Заступник Міністра цифрової трансформації Валерія Іонан і Генеральний Секретар Міністерства економіки та комунікацій Естонії Ахті Кунінгас провели зустріч, під час якої обговорили результати українсько-естонської співпраці у сфері цифровізації. У фокусі  — важливість обміну досвідом у впровадженні діджитал-практик та спільні досягнення в розбудові цифрових держав. 

Естонія — світовий лідер цифрової трансформації і перша країна, чий досвід у розбудові цифрової держави вивчала Україна. Зокрема, на основі естонської платформи для взаємодії реєстрів X-road ми побудували українську систему обміну даними Трембіта. 

Підписання меморандуму у 2022 році дало старт новому етапу співробітництва двох діджитал- держав. Естонія вивчала досвід України в розбудові держави у смартфоні та впровадження підходу mobile-first. Так, Україна поділилися  з естонськими колегами досвідом впровадження Дії, працювавши спільно технічними командами. Це перший кейс такої взаємодії України з іншою країною. 

«Естонія та Україна — чудовий приклад синергії двох держав. Україна прагне стати найзручнішою цифровою державою у світі, тому ми раді, що наш досвід розвитку Дії дав Естонії нові ідеї та бачення розвитку власної держави у смартфоні. Окремо вдячна Уряду Швейцарії за підтримку естонсько-українського партнерства у розробці пілоту mRiik. Переконана, що в майбутньому нам вдасться реалізувати спільні проєкти вже в контексті цифровізаціії інших держав», – зазначила Валерія Іонан.

Досвід роботи та розвитку Дії дозволив Естонії прискорити розробку пілотної версії застосунку mRiik. До цього всі державні послуги в Естонії були доступні лише у вебформаті. Пілот виявився успішним, і естонські колеги впевнилися в необхідності створити застосунку для простої та зручної взаємодії громадян з державою. 

Разом з тим у процесі реалізації пілотного проєкту Естонія визначила інший вектор розвитку mRiik, де застосунок стає частиною нової концепції цифрової трансформації Естонії, метою якого є створення персоналізованого уряду. Естонія продовжить працювати над розвитком застосунку mRiik, враховуючи спільний з Україною досвід роботи, одночасно закінчуючи всі юридичні блокери з питань визнання цифрових документів та впроваджуючи окремі інструменти, які перейняла з досвіду Дії.

«Естонія щиро цінує партнерство з Україною у  сфері цифровізації. Бета-тест mRiik був успішний, і ми отримали багато позитивних відгуків від користувачів. Процес спільної розробки допоміг нам зрозуміти, куди та як Естонії краще рухатися у процесі цифрової трансформації й оновлення взаємодії громадянина з державою. Ми продовжуватимемо працювати з Урядом України і далі, але вже в нових не менш важливих проєктах разом з ESTDEV та EGA», — зазначив Ахті Кунінгас.

Нагадаємо, що у 2023 році Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство закордонних справ Великої Британії й Міністерство економіки та комунікацій Естонії вперше уклали тристоронній меморандум про співпрацю у сфері цифровізації. Створення цифрової коаліції дало старт для розвитку та підсилення співпраці у сферах цифровізації, електронного урядування, штучного інтелекту та відкритих даних. Окрім цього, активно розвивається двостороння співпраця у кібернапрямі, обмін інформацією щодо кіберзагроз та міжнародний формат «Таллінський механізм».

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт