Україна продовжує інтегруватися в єдиний ринок ЄС: нові можливості розвитку цифрових технологій

  Перегляди 633

6 червня Україна та ЄС підписали Угоду про приєднання України до Програми Європейського Союзу «Механізм сполучення Європи» — «Connecting Europe Facility (CEF)». Детальніше почитати про програму можна за посиланням — https://bit.ly/42tPmF9

Ця угода — можливість для українських компаній спільно з партнерами в ЄС отримати фінансування проєктів у транспортній, енергетичній та цифровій сферах. 

Загальний бюджет Програми для країн-учасників до 2027 року — 21 млрд євро (з них на цифрові проєкти — 2 млрд євро). Умови фінансування передбачають, що до 50% покриває Програма, а решту — заявник.

Підписання цієї угоди — вагомий крок на шляху інтеграції України до Євросоюзу: відтепер українці зможуть долучатися до проєктів з розвитку безпечної інфраструктури, зокрема гігабітних мереж та 5G. А саме високопродуктивна телеком-інфраструктура — це важлива перевага України над ворогом та ключова умова для відкриття в Україні офісів міжнародних технологічних гігантів. Подати заявку за Програмою можуть проєкти, які становлять спільний інтерес, зокрема, для розвитку магістральних мереж, що з’єднують ЄС із третіми країнами.

Конкурси з розвитку магістральних мереж були відкриті для України до підписання Угоди, про що Мінцифра інформувала раніше.

Навесні кілька українських компаній розпочали співпрацю з країнами ЄС для подання спільних заявок у межах конкурсу щодо розвитку Магістрального підключення для цифрових глобальних шлюзів. Результати відбору заявок будуть оголошені в липні.

Слідкуйте за анонсами — про подальші конкурси в межах програми Мінцифра інформуватиме додатково.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт