Україна підписала міжнародну декларацію, присвячену безпеці використання ШІ

Прес-офіс Міністерства
02 листопада 2023, 12:09
  Перегляди 623

У Британії відбувся наймасштабніший захід з безпеки штучного інтелекту у світі — AI Safety Summit, у якому взяли участь представники 29 урядів, зокрема США, Австралії та ЄС. Учасники, серед яких Україна, підписали декларацію Блетчлі з безпеки штучного інтелекту. Документ передбачає співпрацю урядів у дослідженнях безпеки штучного інтелекту.

Україну на саміті представив заступник Міністра цифрової трансформації України Георгій Дубинський.

«Ми маємо слідувати світовим трендам розвитку інновацій. Коли йдеться про кібербезпеку, ШІ може як значно підвищувати захищеність систем, так і спрощувати процес проведення кібератак і робити їх більш успішними. Важливо знайти баланс між регулюванням цієї технології, при цьому не зупиняючи її розвиток», — зазначив Єгор Дубинський.

Одна з головних цілей декларації — колективна домовленість країн щодо розробки та імплементації ризик-орієнтованих політик регулювання ШІ, які б унеможливлювали негативні наслідки. Водночас на саміті наголосили, що штучний інтелект є корисною технологією для економічного зростання та сталого розвитку. Але технологія не може розвиватися без будь-якого нагляду й потребує встановлених «правил гри».

Нагадаємо, нещодавно Україна також опублікувала дорожню карту з регулювання ШІ.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт