Україна долучилася до Програми «Цифрова Європа»: що це означає

Прес-офіс Міністерства
05 вересня 2022, 12:59
  Перегляди 4430

Україна долучилася до Програми «Цифрова Європа» до 2027 року. Вона надає фінансування для цифровізації країн Європи за різними напрямами. 

Мета «Цифрової європи» – пришвидшити відновлення економіки та цифрову трансформацію. Участь у Програмі наблизить Україну до Єдиного цифрового ринку ЄС.

Загальний фонд Програми «Цифрова Європа» становить 7,5 млрд євро. На фінансування проєктів за вказаними та доступними для України напрямами Програми передбачено близько 6 млрд євро. Їх виділятимуть протягом 7 років. 

Всього для України доступно чотири основні напрями, у яких можна отримати фінансування:

  • Високопродуктивний комп'ютинг – 2,2 млрд євро. Сюди можуть податися проєкти, які обчислюють великі масиви даних для рішень у сфері економіки, охорони здоров’я або оборонної промисловості.
  • Штучний інтелект, дані та хмарні послуги — 2,1 млрд євро. Сюди можуть податися проєкти, які створюють продукти на базі штучного інтелекту для полегшення роботи підприємств, держадміністрацій або дослідницьких установ.
  • Цифрові навички – 580 млн євро. Сюди можуть податися проєкти, які створюють можливості для набуття нових навичок у сфері IT.
  • Використання цифрових технологій в економіці та суспільстві – 1,1 млрд євро. Cюди можуть податися проєкти, які впроваджують цифровізацію у бізнесі або у сфері електронного урядування, охорони здоров’я, навколишнього середовища, освіти та культури, технологій Smart City.
  • Кібербезпека (напрям закритий для держав не членів ЄС).

Участь країн у Програмі передбачає сплату внесків. Але ЄС звільнив Україну від їх сплати у 2021-2022 роках та надав знижку 95% на фінансові внески протягом 2023-2027 років. 

На сайті Digital Europe доступні робочі програми. З переліком відкритих конкурсів можна ознайомитися тут, відкриття конкурсів відбувається на порталі Європейської комісії. Більше деталей про фінансування в межах програми можна дізнатися тут

Маєте питання щодо програми «Цифрова Європа»? Напишіть на пошту eurointegration@thedigital.gov.ua або ж отримайте онлайн-консультацію експерта Дія.Бізнес.

Ви також можете ознайомитися з тренінгом «Як податися на програму Цифрова Європа» та гайдом з подання заявки. 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт