У Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти для запуску Дія City
Працюємо над введенням Дія City в законодавче поле України.
По-перше, у Парламенті зареєстровано проєкт Закону України №3979 «Про заходи щодо стимулювання розвитку ІТ-індустрії в Україні». Це профільний законопроєкт, який регламентуватиме роботу Дія City і де зазначено основні заходи щодо стимулювання розвитку ІТ-індустрії.
По-друге, щоб резиденти Дія City могли працювати за спеціальними податковими умовами, паралельно із профільним законопроєктом зареєстровано проєкт Закону №3933-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо заходів стимулювання розвитку індустрії інформаційних технологій в Україні)».
Обидва законопроєкти будуть доопрацьовуватись з Комітетом цифрової трансформації, Комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики, представниками провідних IT-компаній. Разом працюватимемо над тим, щоб підвищити рівень конкурентоспроможності України у сфері ІТ-індустрії та забезпечити максимально зручні й ефективні умови для IT-компаній.
Профільним законопроєктом передбачено впровадження:
- особливого режиму оподаткування суб’єктів ІТ-індустрії
- спеціальної моделі оподаткування доходів працівників ІТ-індустрії
- можливості обрання контрактної форми трудового договору під час оформлення трудових відносин в IT-компаніях
- Також зараз обговорюємо з IT-компаніями можливість резидентам Diia City продовжувати роботу з ФОПами, але за умови, що їхня кількість не перевищуватиме близько 50%.
У законопроєкті зазначені критерії, за якими IT-компанії зможуть отримати резидентство Дія City:
- компанія, відповідно до їх установчих документів та відомостей в ЄДР, має здійснювати виключно види діяльності ІТ-індустрії
- середньомісячна зарплати працівників компанії становить 1 200 євро
- витрати компанії на оплату праці працівників у загальній структурі її витрат має становити не менше ніж 70%
- Також резидентство матимуть змогу отримати стартапи, якщо:
- компанія залучила фінансування від одного або декількох венчурних фондів або інших інституційних інвесторів на загальну суму не менше 50 000 євро;
- стартап або його учасники взяли участь в акселераційній програмі та отримали від уповноваженого органу акселераційної програми документ, що підтверджує успішне її проходження.
Що стосується законопроєкту, який вноситиме зміни до Податкового Кодексу, то ним передбачається оподаткування:
- заробітної плати працівників ІТ-індустрії на 5% податку з доходів фізичної особи та 5% єдиного соціального внеску (за умови, якщо сума єдиного внеску буде не меншою за подвійний розмір мінімального страхового внеску);
- введення податку на виведений капітал за ставкою 18%.
Варто зазначити, що право на користування податковими пільгами матимуть ІТ-компанії, що відповідатимуть вимогам профільного законопроєкту та будуть включені до спеціального реєстру, ведення якого здійснюватиме уповноважений орган — центральний орган виконавчої влади.
Сподіваємось, що прийняття цих законопроєктів сприятиме тому, що Україна протягом найближчих років стане лідером в індустрії інформаційних технологій, а частка ІТ-індустрії у загальному ВВП України зросте до 10 відсотків.
Відправ у Telegram