Цифровізуємо державні реєстри з Дія.Engine — результати першого півріччя 2025
Мінцифра продовжує будувати цифрову державу. Лише за останні пів року на базі платформи Дія.Engine запрацювали 18 нових електронних систем та реєстрів у співпраці з різними міністерствами. Вони вже працюють, автоматизуючи державні процеси та мінімізуючи корупційні ризики.
Агросектор
Реєстр виробників промислових конопель — забезпечує фіксацію посівів, верифікацію земельних ділянок, сорти культур та облік врожаю промислових конопель. Що створює можливості для прозорого та контрольованого вирощування промислових конопель в державі.
єРослинництво — електронна система рослинництва Мінагро, яка об'єднує одразу 7 реєстрів, а саме: реєстри суб'єктів насінництва та розсадництва, сортів рослин і ботанічних таксонів, заявок, патентів, сертифікатів на насіння, аудиторів та органів з оцінки відповідності. Це ключовий цифровий інструмент для обліку, сертифікації та регулювання в аграрному секторі.
Культура
Реєстр видавців — цифровізує послугу видачі свідоцтва про видавничу справу, містить дані щодо суб’єктів видавничої діяльності.
Реєстр закладів культури — електронна база, де зібрані дані про всі бібліотеки, музеї, театри, філармонії, клуби тощо. Це спростить побудову електронних послуг навколо закладів культури, а також дозволить ефективніше керувати ними. Тепер вся необхідна інформація щодо закладів культури доступна в єдиному реєстрі.
Економіка
Видача висновку про продовження граничних строків розрахунків — для компаній, що здійснюють експорт-імпорт товарів оцифрована послуга продовження граничних строків розрахунків за окремими операціями.
Реєстр ліцензій з ветеринарної практики — цифровізує послугу видачі ліцензії на ветеринарну практику. Спрощує побудову цифрових послуг щодо ветеринарної діяльності, а також діяльності повʼязану зі свійськими та домашніми тваринами. Реєстр робить прозорим та спрощеним процес ліцензування, а також забезпечує верифіковану роботу ветлікарів в інших системах.
Охорона здоров’я
Електронна черга на ендопротезування — прозорий облік і розподіл пацієнтів, які потребують операцій з ендопротезування за державні кошти.
Система оцінювання повсякденного функціонування особи — автоматизує подання і розгляд справ щодо визначення інвалідності, мінімізує корупційні ризики у процесі ухвалення рішень. Система стала ефективною та прозорою заміною ліквідованих МСЕК.
Система рейтингового розподілу в інтернатуру — автоматизований та позбавлений корупційних ризиків розподіл випускників медичних закладів вищої освіти в інтернатуру на основі об'єктивного рейтингу.
Реєстр ліцензій центрів крові та лікарняних банків — є центральним елементом комплексу системи крові. Він забезпечує ліцензування у сфері донорської крові, повноцінно автоматизує процес отримання ліцензії, робить його прозорим та зрозумілим для всіх учасників.
Спорт
Календарний план спортивних заходів — допомагає керувати процесом планування та проведення спортивних заходів, а також забезпечує прозорий розподіл та використання бюджетних коштів щодо спортивних змагань і заходів.
Реєстр спортивних організацій — базове підґрунтя для створення всіх спортивних сервісів в сфері фізкультури і спорту. Він дозволить надавати цифрові адміністративні послуги в цій сфері та забезпечить доступ зареєстрованих спортивних організацій до них.
Що таке Дія.Engine?
Дія.Engine — low-code платформа, яка дає змогу будувати реєстри та цифрові системи швидко, безпечно та стандартизовано. Кожен реєстр розробляється за допомогою функціональних блоків і готових модулів — це суттєво економить час та гроші на розробку систем та цифрових послуг. Завдяки Дія.Engine реєстри працюють та модернізуються незалежно від конкретного розробника, можуть швидко масштабуватися і легко оновлюватись.
Загалом платформою Дія.Engine уже користуються 23 держустанови й на ній наразі працює 50 реєстрів і держсистем.
Цифровізуємо.
Розробка концепції Платформи Дія.Engine та розгортання на платформі перших реєстрів відбулися за підтримки Європейського Союзу в межах проєктів EU4DigitalUA та DT4UA, що впроваджує естонська Академія електронного управління. Модернізація Платформи відбулася в межах проєкту «Ефективне державне управління через GovTech та прозорість в Україні», що впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини. Подальша модернізація Платформи Дія.Engine та підтримка Центру компетенцій відбувається за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується UK Dev. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.
Відправ у Telegram