Цифровізація містобудування: в Україні створюють Містобудівний кадастр

  Перегляди 471

Створення Містобудівного кадастру — це ще один крок до цифровізації будівельної сфери. Цифрові системи забезпечать прозорість будівельної галузі, приберуть бюрократію, пришвидшать процеси відновлення країни та зроблять дані доступними в кілька кліків для громадян, забудовників й органів влади.

Функціонал та можливості кадастру обговорили під час заходу «Цифровізація містобудівної діяльності в Україні. Поточний стан і наступні кроки для прозорого відновлення» представники профільних міністерств, державних структур, міжнародні партнери та експерти галузі. А також розповіли про Реєстр адрес та майбутню систему ціноутворення, ключові нововведення, що допоможуть автоматизувати процеси, зменшити корупцію та прискорити відбудову України.

«Міністерство розвитку громад і територій наразі зосереджує значні зусилля на комплексному розвитку регіонів, із додатковим фокусом на відбудові житла для внутрішньо переміщених осіб, будівництві соціальної та критичної інфраструктури. Тому, коли ми говоримо про важливість цифровізації містобудування, ми також говоримо про вплив цифровізації на інші процеси, від яких залежить прозоре й підзвітне відновлення зараз та в повоєнні часи. Про зміцнення спроможності та ролі громад у процесі реалізації проєктів відбудови, розподілу фінансових ресурсів і впровадженню реформ. Адже автоматизація процесів, створені системи та реєстри мають не лише антикорупційний ефект та роблять роботу прозорою, а й дають змогу фізичним і юридичним особам в автоматичному режимі отримувати комплексні послуги. Та надають доступ для отримання потрібних відомостей у кілька кліків як для щоденних потреб кожного українця, так і для стратегічних потреб громад», — сказав Олексій Кулеба.

Під час заходу було представлено Містобудівний кадастр на державному рівні. Він об’єднає 7 систем та реєстрів у сфері будівництва:

  • Реєстр містобудівної документації
  • Єдина державна електронна система у сфері будівництва
  • Реєстр будівель і споруд
  • Адресний реєстр
  • Реєстр адміністративно-територіальних одиниць
  • Електронна система ціноутворення
  • База даних енергоефективності будівель

«Команда Мінцифри займається цифровізацією будівельної сфери протягом останніх 5 років. Ми запустили Єдину державну електронну систему у сфері будівництва, якою вже скористалися більше 1,5 млн українців. Система дозволила цифровізувати галузь, запустити електронні послуги та прибрати корупційні ризики. Окрім цього, вже в умовах повномасштабної війни створили Реєстр пошкодженого та зруйнованого майна, який дозволив запустити унікальну послугу єВідновлення. Тож запуск Містобудівного кадастру — наступний логічний крок у цифровізації галузі будівництва та подальшої прозорої відбудови», — зазначив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.

Наступні кроки — розширення можливостей Містобудівного кадастру, верифікація даних у ЄДРА та впровадження електронних інструментів для громад. 

Джулі А. Конен, директорка Місії USAID в Україні, зазначила: «За підтримки Сполучених Штатів Україна оцифровує та модернізує свою систему будівництва та містобудування, впроваджує реформи, які спрямовані на подолання корупції та впорядкування процесів розвитку. Містобудівний кадастр на державному рівні є ключовим досягненням у цих зусиллях. Це нововведення – більше, ніж просто інструмент; це сигнал як громадянам, так і забудовникам, що правила є справедливими, зрозумілими і такими, що підлягають виконанню». 

Такі зміни в будівельній сфері не лише допоможуть відновити зруйноване, а й закладуть фундамент для сучасної, прозорої системи містобудування в Україні.

Стефан Коссофф, директор з програм розвитку Посольства Великої Британії в Україні зазначив: «Наша підтримка вже сприяла значному прогресу в діджиталізації будівельного сектору. Наприклад, Єдина державна електронна система у сфері будівництва працює вже 4 роки. Це підкріплюється зусиллями, які зараз докладаються для впровадження Єдиного державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць, Єдиного державного реєстру адрес, Реєстру будівель та споруд. Ці ініціативи допоможуть покращити функціонування всієї будівельної галузі, автоматизувати процеси та усунути зайві бюрократичні бар'єри, що є надзвичайно важливим для відновлення країни».

 

Захід організовано Міністерством розвитку громад та територій у співпраці з Міністерством цифрової трансформації за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID та UK Dev. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.

 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт