Цифровізація 17 державних послуг у семи сферах потенційно може економити понад 840 млн грн на рік

Прес-офіс
11 вересня 2020, 16:38
alt 477

У понеділок, 14 вересня, о 10:30 відбудеться онлайн-брифінг щодо презентації звіту «Антикорупційний та економічний потенціал е-послуг».

Звіт — перша спроби комплексної оцінки економічного та антикорупційного ефекту від впровадження електронних державних послуг в Україні на прикладі 17 послуг.  

Мета дослідження – показати, скільки часу та коштів уже заощадили та, у перспективі, могли б іще заощадити користувачі завдяки можливості отримати послугу без відвідування державних органів та без залучення посередників та чиновників. А також – як онлайн-формат послуг може вплинути на рівень корупції.

У межах дослідження було проведено оцінювання таких е-послуг у семи сферах:

  1. Реєстрація, внесення змін та припинення реєстрації фізичної особи-підприємця (Мін’юст).
  2. Призначення допомоги при народженні дитини (Мінсоцполітики).
  3. Надання довідки про несудимість (МВС).
  4. Декларація відповідності вимогам пожежної безпеки (ДСНС).
  5. Видача та розширення ліцензії на послуги з автоперевезень пасажирів та вантажів, повідомлення про зміну даних перевізника (ДСБТ).
  6. Отримання та анулювання дозволу на спеціальне водокористування (ДАВР).
  7. Повідомлення про початок виконання підготовчих та про початок будівельних робіт, декларація про готовність об’єкта до експлуатації (ДАБІ).

Учасники онлайн-брифінгу: 

  • Олексій Вискуб, перший заступник Міністра цифрової трансформації;
  • Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа, партнера проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» та виконавця швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP);
  • Олексій Дорогань, виконавчий директор Офісу ефективного регулювання BRDO.

Представники ЗМІ можуть надіслати питання до 10:00 понеділка. 14 вересня, за допомогою онлайн-форми за посиланням: https://forms.gle/SNEiKh6zKxk9rkCSA 

Онлайн-трансляція брифінгу розпочнеться о 10:30 і буде доступна на офіційних сторінках Міністерства цифрової трансформації у соціальних мережах.

Звіт підготовлений Офісом ефективного регулювання BRDO на замовлення Міністерства цифрової трансформації України та за підтримки USAID/UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) і Фонду Східна Європа.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.