Цифрова трансформація соцсфери — Єдина електронна система дозволить заощадити до 11 млрд грн щороку

  Перегляди 3269

У пілотних регіонах України запустили Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС), яка допоможе провести цифрову трансформацію соціальної сфери, отримувати якісні дані та оперативно надавати послуги українцям. Впровадження єдиної системи дозволить заощадити бюджету до 11 млрд грн щороку. 

Про це стало відомо під час спільного брифінгу Мінцифри та Міністерства соціальної політики України.

На соціальну сферу витрачається щорічно найбільше коштів – понад 700 млрд грн. Але державі важко відслідкувати правильність використання цих коштів та адресність їх отримання. За попередніми даними Міністерства фінансів, 10-12% всіх соціальних виплат — це корупція.  

“Єдина інформаційна система соціальної сфери необхідна як для кожного українця, так і для держави. ЄІССС допоможе максимально спростити процес отримання послуг для українців. Більше не треба буде збирати збирати десятки папірців та місяцями чекати розгляду заяв на субсидію чи призначення пенсії. А державі вона дозволить формувати ефективну соціальну політику та відслідковувати корупційні ризики”, — зазначив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.


Під час брифінгу також анонсували найпопулярніші соціальні послуги, які з’являться  в Дії, — отримання субсидій, призначення пенсій та послуги для ВПО. Замість ходіння кабінетами — одна заява онлайн на порталі Дія. Послуги стануть доступні після Дія Саміту, який відбудеться вже скоро. 

Відсутність ЄІССС створювала декілька проблем для якісної роботи соціальної сфери. По-перше, людям доводилося носити з собою стоси ксерокопій даних, які вже є в реєстрах. По-друге, держава не володіла якісними даними, що значно затримувало надання послуг. По-третє, відсутність єдиного електронного реєстру породжувала корупцію в різних масштабах.

“Система, яку ми презентували сьогодні, це справжня революція у сфері соціального захисту — адміністративна, фінансова, ідеологічна. Її Інформаційне ядро — Єдиний соціальний реєстр, створений замість десятка не пов’язаних між собою реєстрів та інформаційних систем. Ми вперше на практиці реалізуємо принцип єдиного соціального вікна для кожної людини, зручного та позбавленого корупції”, — підкреслила Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України.

Пілотна версія ЄІССС вже працює в чотирьох територіальних управліннях соціального захисту населення та п’яти територіальних громадах Київської та Житомирської областей. Запуск системи на всій території України відбудеться наступного року. Масштабування ЄІССС в межах країни допоможе українцям швидко отримувати необхідні послуги та скоротить терміни їх надання.

Дякуємо проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», що реалізується Фондом Євразія за створення системи та налаштування взаємодій з держреєстрами. 

Продовжуємо роботу з розвитку онлайн послуг з проєктом «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується ПРООН за підтримки Швеції у партнерстві з Програмою EGAP Фонду Східна Європа, що фінансується урядом Швейцарії. Проєкт реалізовується Мінсоцполітики спільно з Мінцифрою та Пенсійним фондом України.


Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт