Сучасний та стійкий до обстрілів зв’язок: Мінцифра і Nokia працюватимуть над відновленням інтернет-мереж у прифронтових містах

  Перегляди 433

Команда Мінцифри за підтримки Nokia запускає пілотний проєкт з модернізації інтернет-мереж в Україні. У межах проєкту оновимо телеком-обладнання і забезпечимо перехід на енергонезалежні інтернет-мережі. Вони більш захищені та стійкі до обстрілів і знеструмлень. Це дозволить українцям бути на зв’язку навіть за критичних умов, а провайдерам не наражати працівників на небезпеку.

20% території України були під окупацією. І потребують повного відновлення зруйнованої цифрової інфраструктури. 

«У воєнний час зв’язок та інтернет — технологічна перевага над ворогом. Одне з наших пріоритетних завдань — забезпечити понад 1 млн українців — мешканців прифронтових населених пунктів швидкісним інтернетом, що не залежить від світла та є стійким до регулярних обстрілів. Вдячний Nokia, що першими відгукнулися та долучилися до проєкту з відновлення телеком-мереж. Компанія готова забезпечити найсучасніше обладнання для фіксованого доступу до інтернету та мобільного зв’язку», — Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації 

На першому етапі проєкту проведемо оцінку та аналіз руйнувань. Далі — проєктування модернізованих мереж, будівництво та оновлення обладнання.

Для запуску пілотного проєкту розглядаємо 6 населених пунктів у Херсонській, Харківській, Київській, Сумській та Чернігівській областях. Перша область, у якій плануємо розгортати проєкт, — Херсонська.

Наприклад, в одному із сіл — Посад-Покровське в Херсонській області, куди нещодавно їздила команда Мінцифри та Nokia, — із засобів звʼязку є лише Starlink поблизу селищної ради. 

Після пілотного запуску в кількох населених пунктах плануємо масштабувати ініціативу. Щоб український зв’язок був більш стійким та енергонезалежним.

 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт