Розробник фейкової копії Дії пройде “перевиховання” в Мінцифрі

  Перегляди 3234

Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров зустрівся з 21-річним хлопцем із Запоріжжя, який розробив фейкову копію Дії. Він до суду буде проходити "перевиховання в ІТ", працюючи над соціальними проєктами в Мінцифрі.

Про це Михайло Федоров написав у пості в своєму Telegram-каналі. За словами міністра, цю ідею запропонували в Міністерстві внутрішніх справ та влаштували зустріч.

“Хлопець виявився трохи сором'язливим, але дуже розумним, начитаним. Уже встиг попрацювати арбітражником, вміє програмувати й сам збирає весь дизайн у Figma. Тому ми вирішили дати йому шанс виправитись. Одним з його перших завдань є розробка різного дизайну соціальної реклами у підтримку вакцинації та проти вживання алкоголю молоддю. Призначимо у Мінцифрі куратора, який контролюватиме роботу. Спробуємо спрямувати його вміння у потрібному напрямку”, — написав Михайло Федоров.

Федоров зазначив, що незважаючи на результати, хлопець отримає покарання за рішенням суду. Також він зазначив, що у майбутньому Мінцифра буде створювати проєкти, щоб долучати молоді таланти для самореалізації, тим самим не даючи їм порушувати закон. “Одне прошу: не намагайтеся більше нічого підробляти. Цей канал доступу до Мінцифри не працює”, — також зазначив Федоров. 

“Я постійно наголошую, що ми в МВС орієнтовані будувати сервіс, а не каральний орган. І ось сьогоднішня історія, як на мене, чудовий приклад. Кіберполіція швидко знайшла хакера-самоучку, який нещодавно створив фейкову  копію Дії. Так само швидко ми познайомили його з Міністром цифрової трансформації. Хлопцю запропонували спокутувати свою провину і постажуватися в міністерстві”, — сказав перший заступник Міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін.

Нагадаємо, що хлопець самостійно розробив застосунок зі схожим на Дію дизайном. У фейковій програмі можна було створити будь-який документ — від паспорта до сертифікату про вакцинацію від COVID-19. Фейковий застосунок не мав нічого спільного із Дією. У розробки не було доступу до жодного з держреєстрів, а під час першої ж його перевірки можна було викрити підробку.

У рекламі він вказував, що застосунок допоможе неповнолітнім безперешкодно купувати алкоголь.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт