Розмитнення легкових автомобілів у Дії — Уряд підтримав відповідні законопроєкти

  Перегляди 176

Уряд підтримав законопроєкти, які переводять розмитнення легкових автомобілів у цифровий формат. 

Після ухвалення законопроєктів розмитнити авто можна буде через Дію. Для подання декларації достатньо буде ввести VIN-код авто, а розрахунок всіх платежів відбудеться автоматично. Сплатити всі платежі також можна буде просто в застосунку. Весь процес триватиме не більше як 5 хвилин. 

Після розмитнення авто в Дії ви зможете провести державну реєстрацію свого авто також онлайн у декілька кліків. 

Це одна з найважливіших антикорупційних реформ у митній галузі. Вона має усунути корупцію при розмитненні легкових автомобілів. Для цього вводиться нова формула розрахунку митних платежів. Вона базується на незмінних характеристиках автомобіля, а саме: об’ємі, типу двигуна, потужності двигуна, віку автомобіля та ексклюзивності.

Розрахувати точну вартість митних платежів людина зможе навіть до купівлі авто, і жоден митник не вплине на це.

Нова модель ліквідує поширені схеми із сірого ввозу автомобілів, як-то:

  • вигадані пошкодження та несправності: для того, щоб знизити митну вартість вживаного автомобіля в документах прописують, що в нього подряпана фарба на бампері, брудний салон або шумний двигун;
  • зміна модифікації автомобіля: наприклад, ви маєте умовний автомобіль покращеної версії за 15 тисяч доларів, а проводите його як стандартну версію за 7 тисяч доларів та сплачуєте менше мито;
  • підроблення договорів купівлі-продажу автомобіля: наприклад, у договорі вказано, що автомобілю менше ніж 5 років. На автомобілі, які перебувають в експлуатації довше як 5 років, встановлюється вищий акциз.

Також проєкт передбачає звільнення від оподаткування автомобілів з електричними двигунами та меншу ставку для авто з гібридними двигунами.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт