Роумінг наче вдома для українських біженців продовжується ще на рік

  Перегляди 623

Українці зможуть і надалі спілкуватися з близькими в Європі за доступними тарифами, адже угоду операторів продовжено ще на рік.

Угоду підписали 22 європейські оператори та 7 операторів України (3Mob, Data Group, Kyivstar, Lifecell, Ukrtelecom, Vega White, Vodafone Ukraine). 

Вперше Угода про доступний роумінг була підписана у квітні 2022 року, як прояв підтримки мільйонам українцям, які рятуючись від війни, залишали Україну. 

Паралельно ЄС та Україна готуються до інтеграції України в зону роумінгу ЄС на постійній основі. У квітні 2023 року було оновлено Доповнення 17-3 Угоди про асоціацію, чим передбачено приєднання України до політики ЄС Роумінг як вдома (Roam like at home) після адаптації законодавства України до законодавства ЄС. На виконання цього домашнього завдання Україною є рік - до квітня 2024 року. Після чого ЄС ухвалить остаточне рішення про приєднання України до політики Roam like at home на постійній основі.

Тож Мінцифра, НКЕК та оператори активно працюють над тим, щоб швидко та якісно виконати усі домовленості з ЄС.

Дякуємо Європейській Комісії, BEREC, НКЕК та операторам за зусилля, щоб українці в Європі залишалися на зв’язку з близькими.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт