Результати засідання Комітету 31 березня 2022 року

Сьогодні, 31 березня, відбулось засідання Комітету з питань цифрової трансформації (далі – Комітет). Під час засідання народними депутатами було розглянуто законопроект № 7227 «Про внесення змін до Закону України «Про електронні комунікації» щодо підвищення ефективності організації роботи постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг в умовах воєнного стану», поданий народним депутатом-членом Комітету Олександром Федієнко та іншими народними депутатами.

За результатом його розгляду Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти законопроект за основу та в цілому у редакції Комітету.

Прийняття проекту Закону забезпечить стале функціонування електронної комунікаційної мережі держави в умовах воєнного стану та недопустить втручання ворожих сил у її функціонування. У разі невиконання окремими постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг розпоряджень національного центру оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами України (далі – НЦУ) такі постачальники будуть позбавлені можливості здійснювати діяльність у сфері електронних комунікацій відповідним рішенням регуляторного органу.

Мета проекту Закону – внесення змін до Закону України «Про електронні комунікації», які діятимуть в умовах надзвичайного та воєнного стану, в частині:

-проведення консультацій з учасниками ринку з метою підготовки проектів актів в умовах надзвичайного та воєнного стану не більше ніж 3 дні;

-видачі НЦУ розпоряджень щодо оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами, які є обов’язковими для виконання постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг;

-визначення як підстави анулювання ліцензії на користування радіочастотним спектром, а також дозволу та припинення прав на користування ресурсом нумерації чи його частиною виключення суб'єкта господарювання з реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж і послуг.

Крім того, народні депутати одноголосно ухвалили рішення стосовно звернення від Комітету з питань цифрової трансформації до Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ) щодо поточної ситуації в Україні та виключення Адміністрації зв’язку росії з даного союзу.

Водночас під час засідання народні депутати вирішили звернутись від Комітету з питань цифрової трансформації до Ради національної безпеки і оборони України щодо включення бірж, які досі обслуговують банки країн-агресорів, до санкційного списку в Україні. Також звернутись РНБО до світових країн задля заморозки російських і білоруських криптовалютних активів, накладення на них санкцій, а також припинення роботи зазначених бірж.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт