Рада безбарʼєрності: впровадження інклюзивності в громадах та Гайд безбар’єрних подій

  Перегляди 631

29 березня відбулося засідання Ради безбар’єрності за участю першої леді України Олени Зеленської та під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. 

«Нагадаю, коли ми підбивали минулого разу підсумки року, то відзначили тривожну цифру: для 50 % нашого суспільства люди з інвалідністю залишаються невидимими. Про те, що бачать людей з інвалідністю в громадських місцях, каже лише чверть опитаних. А насправді їх лише офіційно три мільйони. І ще близько 300 тисяч додалося за два роки ворожого вторгнення. Соціальна невидимість завжди має лише одну причину — брак можливостей. Відкривати, а не закривати. Робити видимими людей через їхні потреби. Не маємо часу на формальні рішення. Нас і так щодня намагаються знищити. Натомість ми повинні навчитися зберігати й цінувати кожного жителя країни. Лише це шлях до спільного самозбереження й виживання», — зазначила Олена Зеленська.

Під час засідання учасники обговорили практики з упровадження безбар’єрності, зокрема, на рівні місцевих громад. Своїм досвідом поділилися голови Рівненської, Славутицької, Вінницької та Опішнянської громад. 

«Уряд України готовий працювати разом із територіальними громадами над створенням доступних просторів, публічних послуг та інформації. Безбар’єрність як ніколи на часі, і це має відображатися в стратегічних документах як міністерств, так і територіальних громад. Своїми рішеннями і, головне, діями ми демонструємо українцям та українкам, що вони важливі для своєї держави, для свого міста та для своєї спільноти», — сказав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Також презентовано нові флагманські проєкти:

  • «Складники безбар’єрності в роботі системи надання безоплатної правничої допомоги». Його реалізує Міністерство юстиції України. Мета проєкту — надати можливість кожній людині отримувати правничі послуги для забезпечення власних правових потреб. 
  • «Безбар’єрний та інклюзивний фінансових сектор» — втілює Національний банк України. Головна мета — інклюзивні та безбар’єрні фінансові сервіси. 

Крім того, перша леді України Олена Зеленська презентувала Гайд безбар’єрних подій. У ньому прописані практичні рішення щодо підготовки й проведення онлайн- та офлайн-заходів, зокрема під час війни. 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт