«Публічні консультації онлайн» — новий серіал на Дія.Цифрова освіта

Прес-офіс
17 вересня 2020, 14:20
alt 402

Серіал про побудову довірчих відносин між владою та громадянином – публічні консультації в онлайн-форматі.

17 вересня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України в партнерстві з громадською організацією Центр «Ейдос!» та в рамках Проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!»(SACCI) презентувало новий освітній серіал на онлайн-платформі Дія.Цифрова освіта — «Публічні консультації онлайн». 

Одним найбільш ефективних інструментів для побудови довірчих відносин між владою та громадянином є публічна консультація. Вона має кілька форматів, проте одним з найефективніших, особливо в часи карантинних заходів, є онлайн-формат. Цей серіал для всіх, хто хоче організовувати та брати участь у публічних консультаціях.

Під час презентації освітнього серіалу заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що освітній серіал «Публічні консультації онлайн» — це зручний інструмент, покликаний роз’яснити представникам влади та соціально активним українцям, як спільно впроваджувати зміни в країні.

«Зовсім скоро, в кінці жовтня, по всій Україні пройдуть місцеві вибори. Люди обиратимуть місцевих лідерів. І щоб після обрання до місцевих органів влади ці лідери мали довіру з боку громадян, їм потрібно бути на зв’язку з ними — чути громадян, дослухати до їхніх побажань і враховувати їхню думку при прийнятті рішень», — наголосила Валерія Іонан.  

Виконавчий директор Центру «Ейдос» Ольга Будник заявила, що небайдужих людей у країні достатньо для того, щоб вони могли долучатися до участі в публічній політиці.

«Сама публічна політика передбачає залучення громадян до процесу прийняття рішень. Якщо говорити простою мовою, це коли влада хоче порадитись із громадою, що робити і в який спосіб», — сказала Ольга Будник.  

Асистент проєктів Центру «Ейдос» Віталій Селик підкреслив, що якщо громада хоче покращити своє місто чи село і запропонувати владі рішення, то громада до цього має підготуватися — наприклад, провести опитування серед громадян чи дослідження про закордонний досвід.

«Багато рішень не потрібно вигадувати з нуля — достатньо подивитися на успішні приклади, які вже реалізуються. Нещодавно ми робили публічну консультацію в Харківській області, де заступник мера запропонував кілька прикладів з Копенгагену, Барселони та інших міст, що не обов'язково робити в місті широкі дороги, а можна їх використати для організації публічних зон. І це створило атмосферу довіру від громадян», — сказав Віталій Селик. 

Виконавча директорка Інституту «Республіка» Олександра Гліжинська зауважила, що часто громадяни є прихильниками традиційних методів комунікацій, але разом із тим ситуація вносить свої корективи — зокрема, ситуація з пандемією дала поштовх до комунікацій в онлайні.

«Ми маємо досвід понад 60 різноманітних публічних консультацій. Більшість із них відбувалися в онлайні», — заявила Олександра Гліжинська.

Керівник проєкту «Публічні консультації з міністерствами» Віталій Гліжинський підкреслив, що реформи міністерств часто є незрозумілими для багатьох громадян, тому потрібно їх краще пояснювати цільовим аудиторіям.

«Ми маємо ряд співпраць з представниками міністерств. Всі публічні консультації були спрямовані на те, щоб почути думку громадян щодо певних реформ і як краще розвивати той чи інший напрямок реформ», — заявив Віталій Гліжинський. 

Освітній серіал «Публічні консультації онлайн» доступний за посиланням https://osvita.diia.gov.ua/courses/e-consultations 

Пряма трансляція презентації освітнього серіалу доступна за посиланням https://youtu.be/5K59B7pRBbU 

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.