Приватні електронні системи відтепер можуть автоматично отримувати дані з ЄДЕССБ

  Перегляди 844

28 грудня Кабінет Міністрів України затвердив постанову № 1396 «Деякі питання встановлення розміру плати за доступ до відомостей, що містяться в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва».

Постановою затверджено порядок та вартість підключення до отримання даних з Е-системи будівництва розміром 1870 грн щомісячно. Для доступу приватним компаніям необхідно буде укласти договір із технічним адміністратором ЄДЕССБ.

Звертаємо увагу, що для звичайних користувачів доступ до роботи в ЄДЕССБ, як і доступ до всієї інформації щодо будівництва на порталі https://e-construction.gov.ua й надалі залишається БЕЗОПЛАТНИМ. Ці гарантії зафіксовані на рівні законодавства.

Встановлення плати стосується виключно випадків взаємодії АPI ЄДСБ із інформаційними системами приватної форми власності у разі надання доступу до відомостей системи про характеристики об’єктів будівництва та статуси документів щодо них та з обробки статистичних або аналітичних даних.

Ці зміни дають змогу підвищити прозорість на будівельному ринку, оскільки сервіси перевірки нерухомості зможуть у режимі реального часу отримувати інформацію щодо стану будівництва.

Також набори даних щодо будівництва можна переглянути на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних https://data.gov.ua/

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт