Презентовано проєкт «Е-контракт»

Прес-служба
21 жовтня 2019, 16:07
alt 4202
alt 1

22 жовтня відбулася презентація нового проєкту «Е-контракт», який продовжить інформаційну революцію у сфері публічних фінансів.

Проєкт презентували Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, Міністерка фінансів Оксана Маркарова, Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет, заступник Міністра економіки Павло Кухта і керівник Державної установи «Відкриті публічні фінанси» Олександр Комареус.

«Е-контракт» — це логічний наступний крок у створенні єдиної «екосистеми» публічних фінансів.

Цей продукт інтегрує і автоматизує процеси трьох державних систем: Державної казначейської служби, Міністерства фінансів України (E-data — Spending — витрати бюджетних коштів), Міністерства економічного розвитку та торгівлі (Prozorro).

Міністерка фінансів Оксана Маркарова зазначила, що раніше усі ініціативи Мінфіну щодо діджиталізації, які були пов’язані з участю інших державних органів, забирали багато часу. Адже організувати таку взаємодію було нелегко. Натомість у новому Уряді питання цифровізації держави, зокрема запровадження порталу державних онлайн-послуг ДІЯ, є пріоритетним. Відтепер діджиталізація — це системна робота на рівні держави. А отже, усі процеси відбуватимуться швидше та ефективніше.

Нагадаємо, що Мінфін є одним серед лідерів у діджиталізації. Це відомство першим підключилось до «Трембіти», активно відкриває дані. А Оксана Маркарова стала у 2018 році лауреатом премії «Open Data Awards» за особистий внесок у відкриття даних.

Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров наголосив, що Мінцифра прагне, щоб Україна у найближчі три роки увійшла до ТОП-3 країн у відкритті даних у світі. На цьому етапі Віцепрем’єр і його команда вивчають світові рейтинги та тенденції у цій сфері, а також працюють над вдосконаленням відкриття даних всередині країни.

Основа продукту «Е-контракт» закладалась у концепції «Прозорий бюджет», ініційованій ще у 2015 році.

Нині «Е-контракт» є актуальним, як ніколи раніше, адже перехід на електронний документообіг є важливим пунктом програми президента «Держава у смартфоні».
Планується, що е-контракт запрацює за півроку.

«Діяльність Мінцифри — це не тільки цифрова трансформація держави. Ми прагнемо трансформувати громадян та бізнес. У планах Мінцифри — найближчими роками навчити шість мільйонів українців цифрових навичок. А такий інструмент як «Е-контракт» — є потужним кроком, що дозволить провести цифрову трансформацію бізнесу зсередини. Зі свого боку ми прискоримо цей процес введенням зручних засобів е-ідентифікації. Зокрема, це технологія SmartID, завдяки якій можна буде отримати цифровий підпис із ноутбука чи смартфона за лічені хвилини, і для цього не буде потрібен якийсь спеціальний носій».

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.