Працюємо над планом цифрової трансформації України

Прес-офіс
08 травня 2020, 15:53
alt 389

Вперше в історії відбулася урядова нарада з питань цифрової трансформації із дискусією та спільним плануванням цифрового розвитку країни.

За час роботи Міністерства цифрової трансформації України вдалося запровадити прозору електронну систему з автоматичним початком будівельних робіт і прозорим параметричним запровадженням в експлуатацію, запустили реінжиніринг публічних послуг на порталі Дія, запустили мобільний застосунок Дія, розвивається система взаємодії реєстрів Трембіта, розпочато оптимізацію реєстрів. 

"Наступний важливий крок – цифрова трансформація сфер та галузей, яка передбачає значну еволюцію або цілковиту зміну наявних державних процесів через ІТ. Результатом цифрової трансформації є не електронна послуга, навіть з максимальним реінжинірингом, а нові ефективні та прозорі цифрові державні процеси. Таку цифрову трансформацію вже розпочато у митній сфері. І ми будемо максимально підтримувати та контролювати незворотність та продовження цифрової реформи митниці", – розповів на нараді Віцепрем'єр-міністр України – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Першочергово цифрова трансформація відбуватиметься у податковій, митниці, галузі містобудування, земельних відносин, освіти, соціального захисту та охорони здоров’я.

Надалі – запровадження ТОП-100 послуг для громадян, які охоплюють всі типові ситуації протягом життя та покривають понад 80% усіх звернень громадян за державними послугами. Важливо, що усі дозвільні документи для бізнесу мають бути онлайн. 

Протягом місяця в усіх міністерствах, центральних органах влади мають з’явитися цифрові заступники (CDTO – chief digital transformation officer). Менеджери, які в координації з Мінцифри працюватимуть над цифровою трансформацією відповідної сфери. Одне серед перших завдань CDTO – формування плану цифрової трансформації відповідної галузі/сфери, які в сукупності нарешті дадуть Мінцифри розробити загальний план цифрової трансформації Уряду та держави.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.