Посилюємо міжнародне партнерство у сфері цифровізації: Україна та Польща підписали меморандум

  Перегляди 629

Віцепрем’єр-міністр з розвитку інновацій, освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифровізації Польщі Кшиштоф Гавковський підписали меморандум про співпрацю у сфері цифровізації. 

У фокусі спільної роботи Польщі та України — співпраця у сфері цифрових технологій та інновацій, розвиток ІТ-індустрії, штучного інтелекту, електронного урядування, розвитку Дії та mObywatel тощо.

«Польща — один із ключових партнерів цифрової України. З початку повномасштабного вторгнення країна на стратегічному рівні підтримала нашу цифрову державу. Зокрема, надала інфраструктуру для хостингу українських реєстрів, завдяки чому продовжила працювати податкова, а українці отримують електронні послуги. Окрім цього, Польща — лідер у забезпеченні України Старлінками. За весь час ми отримали понад 20 тисяч терміналів, які забезпечують українців зв’язком та інтернетом. Впевнений, попереду ще багато спільних ініціатив та важливих проєктів для обох сторін», — зазначив Михайло Федоров

Під візиту в Київ Кшиштоф Гавковський зазначив, що Уряд Польщі й надалі продовжить абонплату за надані термінали. Це дасть змогу об’єктам критичної інфраструктури й надалі безоплатно користуватися послугами зв’язку. 

«Ми підписали меморандум, щоб розширити можливості польсько-української співпраці. Бачу особисто, і наші українські друзі підтверджують, що допомога Польщі має реальний вплив на багато аспектів функціонування українського народу під час війни. Ми зробимо все, щоб посилити цифрову підтримку. Україна повинна перемогти у війні, а стратегічна польсько-українська співпраця допоможе досягти цієї мети!» – сказав Кшиштоф Гавковський

Також Віцепрем’єри обговорили підтримку у сфері захисту критичної інформації та державних реєстрів. Зокрема, в Польщі функціонує датацентр Державної податкової служби України, який Польща побудувала на пільгових умовах. А також резервний центр обробки даних для розміщення систем Міністерства юстиції України, у якому зберігаються важливі системи. Завдяки цьому дані українців зберігаються в безпеці, а цифрова держава безперебійно працює. 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт