Платформа цифрової України — Мінцифра запускає Digital State UA
Презентуємо Digital State UA — першу в Україні платформу, що репрезентує цифрову екосистему України на глобальному рівні та демонструє, як українські технології, цифрові рішення й інновації змінюють країну.
Наша місія — змінити глобальне сприйняття України, утвердивши її як лідера в галузях інновацій, GovTech і цифрової стійкості. Ми прагнемо продемонструвати, як цифрові технології, створені та протестовані в умовах надзвичайних викликів, можуть зміцнювати демократії, робити державне управління прозорим, ефективним і зрозумілим громадянам.
«Ми продовжуємо будувати найзручнішу цифрову державу у світі для громадян та технологічного бізнесу. І в напрямі цифровізації Україна не просто переймає досвід інших країн, а й упроваджує технології та інновації, які цікаві світу. Саме тому ми запускаємо портал Digital State UA, який на реальних кейсах транслюватиме, як цифровізація змінює Україну. Портал стане вікном для глобальної спільноти, об’єднає державні ініціативи, громадський і приватний сектор, а також зміцнить сприйняття України як цифрового лідера Європи», — зазначив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України.
Платформа представляє досягнення України в GovTech, IT і Tech двома мовами — англійською та українською. Україна вже довела, що цифрова держава може бути швидкою, ефективною та зручною для громадян. Ми стали прикладом для багатьох країн у сфері цифровізації. Застосунок із 22 мільйонами користувачів та державний вебпортал Дія зі 130+ цифровими послугами, включно з електронними документами та цифровим підписом, докорінно змінили уявлення про державні послуги. Дія.City, з найкращим податковим режимом для ІТ в Європі, об’єднує понад 1,6 тисяч резидентів. На платформі Дія.Освіта вже 2,4 мільйона користувачів підвищують свою цифрову грамотність.
«Україна входить до п’ятірки світових лідерів за індексом EGDI, демонструючи значний прогрес у цифрових послугах. Ми змінили комунікацію між державою та громадянами, вивчаючи досвід передових цифрових країн, і готові поділитися напрацюваннями зі світом.Ідеться не лише про цифрові продукти, а й про новий підхід до побудови держави з відкритим кодом і гнучкими рішеннями для розвитку технологічного бізнесу. Україна співпрацює з іншими країнами, передаючи експертизу та відкриваючи код Дії. Платформа Digital State UA стане важливим інструментом для просування цифрового бренду України й просування українського GovTech, IT та технологічного секторів на міжнародних ринках, сприяючи розвитку бізнесу через нові інвестиції і партнерства», — наголосила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції.
Пталтформа Digital State UA не лише висвітлює проєкти Міністерства цифрової трансформації, а й репрезентує весь український ринок GovTech, IT, Tech та показує приклади співпраці держави, громадського й приватного секторів. Ми прагнемо підвищити інтерес інвесторів і міжнародних партнерів до співпраці з українськими компаніями, щоб розвивати й упроваджувати інноваційні рішення на глобальному ринку.
На платформі Digital State UA:
- Розповідаємо світу про цифрову Україну — як побудована наша екосистема, з яких ініціатив складається і як працює на національному та регіональному рівнях.
- Демонструємо реальні кейси — історії успіху українських цифрових продуктів та сервісів, які працюють і змінюють життя мільйонів.
- Висвітлюємо українські GovTech- та IT-рішення, які мають потенціал до масштабування на глобальних ринках.
- Розміщуємо міжнародні та українські дослідження (як-от Brookings, World Bank).
- Публікуємо експертні колонки від представників урядів, очільників фондів, керівників міжнародних компаній, СЕО стартапів та лідерів цифрової трансформації — тих, хто вже сьогодні формує майбутнє технологій в Україні та світі.
«На третьому році великої війни Україна запускає платформу, що розповідає світові про свої цифрові рішення. Як на мене, це дуже символічно: ми не просто країна, яка потребує підтримки. Ми — країна, що завдяки цій підтримці створює технології, здатні змінювати світ. Швейцарсько-українська програма EGAP, яку Фонд Східна Європа реалізує в партнерстві з Мінцифрою вже понад десять років, переконливо це доводить: наші GovTech-рішення — і не тільки вони — можуть бути масштабованими, ефективними та корисними для інших держав. І ми готові щиро ділитися цим досвідом зі світом», — зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.
До створення матеріалів залучені лідери українського технологічного сектору, міжнародні аналітичні центри, громадські ініціативи та медіа. Їхні публікації вже доступні на платформі. Digital State UA поповнюватиметься новинами завдяки співпраці з IT Ukraine Association, GovTech Alliance of Ukraine, Global Government Technology Centre in Kyiv, Diia.City United, Scroll.media.
Час об’єднати зусилля, щоб пришвидшувати глобальну цифрову трансформацію, ділитися інноваціями зі світом та відкривати нові можливості для України.
Digital State UA — платформа для урядів, які прагнуть переймати досвід цифрової трансформації України, для міжнародного бізнесу й глобальних інвесторів, що шукають нові можливості в українському IT-секторі, для стартапів та технологічних компаній, які хочуть масштабувати інновації, а також для міжнародних медіа та аналітичних центрів, які стежать за глобальними технологічними трендами. Ми прагнемо показати світові, як українські цифрові рішення вже сьогодні забезпечують мільйонам громадян прозору й швидку взаємодію з державою, посилюючи довіру, скорочуючи бюрократію та трансформують державні послуги в зручні сервіси.
Україна має що сказати світові — і Digital State UA стане голосом, який гучно звучатиме.
Долучайтеся до Digital State UA: читайте новини на платформі digitalstate.gov.ua, розповідайте про платформу та стежте за оновленнями на LinkedIn-сторінці проєкту.
Цей проєкт реалізується Міністерством цифрової трансформації України та став можливим завдяки підтримці USAID та UK Dev у межах програми DTA, яка виконувалася Фондом Євразія, та підтримці Швейцарії в межах програми EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа.
Відправ у Telegram