Підтримуємо законопроєкт про хмарні послуги

Прес-офіс
04 червня 2020, 08:28
  Перегляди 3390

Ухвалення закону збільшить ефективність використання державних ресурсів та врегулює застосування хмарних технологій.

Міністерство цифрової трансформації спільно з Комітетом цифрової трансформації та  представниками ринку напрацювали законопроєкт «Про хмарні послуги». Ухвалення Верховною Радою закону дозволить зняти навантаження на державні органи, відповідальні за забезпечення захисту інформації.

«Ми пропонуємо запровадити принцип Cloud First, тобто перенести основні процеси виробництва ІТ-серверів на платформи інформаційно-комунікаційних технологій, що базуються на хмарних обчисленнях у сфері державного управління, освіти, науки та інших сферах суспільного життя, що стане поштовхом для більш ефективної взаємодії держави та суспільства», – прокоментував необхідність ухвалення закону Віцепрем’єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Запровадження принципу Cloud First дозволить знизити ризики корупції на закупівлях обладнання, суттєво зменшити витрати з бюджету та пришвидшити впровадження інновацій в органах влади.

Міжнародний досвід свідчить, що використання систем хмарних обчислень зменшує витрати на побудову та розширення державними органами власних потужностей. Так, за даними журналу The Economist, обсяги цифрової інформації зростають удесятеро кожні п’ять років. Тому для оброблення інформації самотужки органам державної влади та органам місцевого самоврядування необхідно періодично збільшувати кількість обчислювальних та людських ресурсів. 

Зокрема, впровадження хмарних технологій державними органами Великої Британії (модель «G-Cloud» – «урядова хмара») зменшило витрати на цифрові трансформації та інформаційні технології від 2012 до 2015 року на 3,56 млрд фунтів стерлінгів.

У Данії організація одного з муніципалітетів, відповідальна за здійснення закупівель, повністю перенесла послуги із закупівель до хмари, а в Норвегії усі органи місцевого самоврядування одержали дозвіл на використання хмарних продуктів. Поширюється використання хмарних технологій публічним сектором і в Швеції.

Також хмарні технології в органах влади від 2011 року запроваджені у США, Німеччині, Сінгапурі, Індії, Республіці Корея, Австралії, Канаді та Саудівській Аравії. 

Закликаємо всіх депутатів підтримати законопроєкт у першому читанні, а всіх зацікавлених долучитися до доопрацювання тексту законопроєкту в період підготовки до другого читання!

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт