Перші 50 тис. українців складають тест на цифрову грамотність «Цифрограм»

27 листопада 2020, 13:09
  Перегляди 6760
  Перегляди 6760

Більше 50 тисяч українців почали складати національний тест на цифрову грамотність «Цифрограм».

Тест запустило Міністерство цифрової трансформації України на онлайн-платформі Дія.Цифрова освіта менш ніж місяць тому. 

Завдання тесту систематизовано за сферами знань європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1., адаптованої українськими експертами. Тестування передбачає перевірку базових знань та навичок із цифрової грамотності в 6 сферах:

  1. Основи комп’ютерної грамотності.
  2. Інформаційна та медіаграмотність. Вміння працювати з даними.
  3. Створення цифрового контенту.
  4. Комунікація і взаємодія в цифровому суспільстві.
  5. Безпека в цифровому середовищі.
  6. Вирішення технічних проблем. Навчання впродовж життя в цифровому суспільстві.

Відповіли на всі 90 запитань національного тесту й отримали сертифікат більше 34500 українців (69% від тих, хто почав тест). Сертифікат «Цифрограм» можна додати до резюме на сайтах пошуку роботи robota.ua, ua.jooble.org, work.ua.  

Найчастіше українські користувачі вказують ціль проходження національного тесту на цифрову грамотність — «для власної самооцінки та вдосконалення цифрових компетенцій» (37% користувачів). Також популярною є ціль «для отримання сертифікату» (29% користувачів). 

Найбільше користувачів, які склали «Цифрограм», — із Києва та Київської області (майже 25% користувачів). На другому місці — Дніпропетровська область (майже 7% користувачів). На третьому місці — Львівська область (близько 6% користувачів).

Згідно зі статистикою проєкту, 67% користувачів працюють, а навчаються — 18%. Майже 52% користувачів віком 31-60 років і майже 40% користувачів — 18-30 років.  

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що статистика після перших 50000 користувачів, які почали проходити національний тест на цифрову грамотність, демонструє сильні та слабкі сторони українців у володінні цифровою грамотністю. 

«Наприклад, майже 77% володіють основами комп’ютерної грамотності на високому рівні (С1 і С2) і більше 22% — на середньому рівні (B1 і В2). Це гарні показники. Але при цьому гірша ситуація з комунікацією та взаємодією в цифровому суспільстві — лише майже 29% на високому рівні», — заявила Валерія Іонан.  

Нагадаємо, Національний тест на цифрову грамотність втілений за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Платформа Дія.Цифрова освіта розроблена за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва й реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge.   

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт