Отримали дані про понад сто мільйонів замірів швидкості мобільного та фіксованого інтернету від speedtest.net

Прес-офіс
13 серпня 2020, 13:15
alt 1258

Мінцифри підписало договір з компанією Ookla, якій належить найпопулярніший у світі сервіс заміру швидкості інтернету speedtest.net

У рамках договору вже отримали великий масив даних, у якому налічується понад сто мільйонів замірів швидкості мобільного та фіксованого інтернету, що робили українські користувачі протягом двох останніх років.

Міністерство цифрової трансформації — чи не єдиний в історії України державний орган, що використовує технологічні дані для розробки політики. Адже саме така інформація є найбільш неупередженою і демонструє реальні показники якості  інтернет-з’єднань у розрізі кожного населеного пункту та окремого провайдера.

Про які заміри йдеться?

Будь-хто може перевірити за допомогою спеціальних інтернет-сервісів швидкість свого з’єднання. І українці активно користуються такою можливістю. speedtest.net є найбільш популярним та часто вживаним у світі. При цьому інформація про ці виміри зберігається власником сервісу і може бути надалі використана для аналітики.

Як ми використаємо інформацію від Ookla?

  • Перевіримо та уточнимо інформацію власних досліджень щодо покриття фіксованим та мобільним інтернетом у розрізі регіонів
  • Перевіримо технічні показники якості інтернету — швидкість, час затримки тощо
  • Перевіримо дані операторів щодо покриття та якості
  • Порівняємо, хто з провайдерів та операторів надає більш якісні послуги, має кращі технічні можливості, краще покриття
  • Визначимо, де в Україні є «білі плями» в покритті інтернетом

У чому переваги Ookla?

Ookla як найпопулярніший спідтест має розгалужену мережу партнерських серверів по всьому світу. В Україні партнерські сервери компанії присутні в кожному обласному центрі. Це означає, що з будь-якої точки України швидкість інтернету можна перевірити найбільш достовірно: запит від користувача “піде” недалеко — у найближчий обласний центр.

Заміри від Ookla містять інформацію про оператора, з мережі якого йде замір. Тобто ми можемо чітко розуміти те, не тільки яка саме технологія використовується, але й хто безпосередньо надає послуги.

Фахівці Мінцифри вже працюють з отриманими даними. І невдовзі ми оприлюднимо багато цікавої інформації про якість інтернету в Україні. Стежте за нашими новинами!

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.