Освітній проєкт #stop_sexтинг випустив серію інтерв'ю з представниками World Childhood Foundation і Internet Watch Foundation

Прес-офіс
13 травня 2020, 16:16
alt 208

Освітній проєкт #stop_sexтинг випустив на YouTube-каналі серію інтерв'ю, присвячену темі захисту дітей онлайн. Першими гостями відео-формату стали програмна менеджерка World Childhood Foundation Сюзанна Дрекборг та Офіцер Ордену Британської Імперії, виконавча директорка Internet Watch Foundation – Сьюзі Харгрівс. 

Поява пристроїв із камерою та широка доступність Інтернету серед дітей змінила навіть злочини сексуального характеру проти дітей. В наші дні вони можуть стати жертвами міжнародних зґвалтувань, навіть не виходячи за межі власної кімнати. Дуже важливо, щоб батьки розповідали дітям про можливі небезпеки та вчили порядку дій у разі ризику. Разом із тим, важливо змінювати законодавство та заборонити перегляд і зберігання матеріалів, що зображують сексуальне насильство над дітьми, бо кожен новий перегляд — це нове зґвалтування. 

«Україна тісно співпрацює з міжнародними партнерами для захисту дітей онлайн. Ми на практиці застосовуємо поради та рекомендації від авторитетних громадських організацій у цій сфері. Ми діємо і в напрямку зміни законодавства, і в напрямку просвітницької діяльності. Ця тема нарешті починає отримувати необхідну увагу з боку українського суспільства. Але попереду ще дуже багато роботи для побудови комплексної та повноцінної екосистеми захисту дітей онлайн», — розповідає заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан. 

«Наразі Мінцифра веде роботу над законопроектом щодо криміналізацї перегляду та зберігання матеріалів, що містять сексуальну експлуатацію та насильство над дітьми. Це один з найголовніших кроків щодо захисту дітей від злочинів в Інтернеті», — підкреслила Гульсанна Мамедієва, Генеральний Директор Директорату Стратегічного планування та Євроінтеграції.

«Внаслідок пандемії діти почали проводити ще більше часу в мережі. Це збільшує ризик потрапити в пастку злочинців, які встановлюють довірливі стосунки з потенційними жертвами для подальшої експлуатації в онлайн/офлайн просторі. До того ж, дані міжнародної статистики жахають. Згідно звіту Internet Watch Foundation за 2019 рік, 29% відвертих матеріалів були створені самими користувачами, з них 76% зображують дівчат у віці 11-13 років», — наголошує Радник з питань безпечного Інтернету для кожної дитини при Віце-прем'єр-міністрі — Міністрі цифрової трансформації України, координатор програм із захисту дітей від насильства, засновниця освітнього проєкту #stop_sexтинг Анастасія Дьякова. 

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.