Нові українські ракети, дрони-перехоплювачі та ШІ в розвідці: Brave1 провів Defense Tech Innovations Forum

Понад 3 000 учасників із близько 40 країн світу — так у Києві 18–19 лютого минув міжнародний Defense Tech Innovations Forum 2025 від Brave1 та Міністерства цифрової трансформації України.

На форумі Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров окреслив основні фактори, які стали геймченджерами війни:

  • Відкриття ринків: Україна відкрила ринок БпЛА, ухваливши революційні постанови для розвитку інновацій. Досвід із дронами масштабували на наземні платформи, РЕБ та боєприпаси — сотні кодифікованих розробок уже працюють на фронті. У 2024 році запустили ракетну програму: Brave1 почав видавати гранти українським виробникам. Незабаром ці ракети знищуватимуть цілі, недосяжні для дронів, і захищатимуть небо.
  • Гейміфікація: запущено бонусну систему розподілу дронів. Учасники системи — підрозділи Сил безпеки і оборони отримують бали за ураження ворожих цілей, за які потім додатково отримуватимуть дрони. Система довела ефективність на полі бою: у січні цього року уражено найбільшу кількість росіян за весь період.

Далі на форумі експерти та лідери думок обговорювали розвиток чотирьох ключових доменів сучасної війни — Повітря, Земля, Вода та Космос.

Повітря: обговорили проблеми сучасних систем ППО, які не здатні ефективно протистояти масовим атакам дронів. Учасники дискусії, серед яких заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Борняков, представники Rheinmetall, Mach Industries та КПІ, розповіли про необхідність інтеграції систем ППО і цифровізацію. Також продемонстровано український БпЛА «Булава», який уражає цілі на відстані 35–50 км, як аналог російського «Ланцета».

Земля: представники ЗСУ та Міноборони, а українські виробники й міжнародні експерти з RAND Europe поділилися досвідом розробки автономних і роботизованих систем. Наголошувалося, що найбільша перевага України — це надшвидкий цикл тестування технологій у реальних бойових умовах. У межах проєкту «Анатомія зброї» презентували рішення для управління флотилією дронів різних типів, наприклад система Frontier від Ark Robotics.

Вода: бригадний генерал СБУ Іван Лукашевич розповів про використання морських дронів, за допомогою яких було знищено 30% Чорноморського флоту рф. Уперше показано кадри знищення російських кораблів за допомогою цих технологій.

Космос: спікери з In Orbit Aerospace, MIT, та RAND Europe обговорювали важливість космічних технологій для розвідки, зв’язку та логістики. Космос залишається стратегічно важливим доменом, тому важливо напрацьовувати нові ефективні рішення.

Також у перший день форуму підписано меморандум із французьким Агентством з питань інновацій у сфері оборони для тестування нових технологій.

Наступного дня Brave1 провів масштабне EXPO оборонних технологій, де були представлені сотні розробок найкращих українських та іноземних розробників. Серед останніх — Tekever, Shield.ai, Quantum Systems, ARX Robotics, MyDefence, Vermeer. Зокрема, БпЛА різних типів, РЕБ і РЕР, ракети, наземні роботизовані комплекси, ретранслятори, тренувальні системи, ППО та програми на базі ШІ.

Паралельно з виставкою провели три пітчингові сесії, де 29 українських команд мали змогу запропонувати свої розробки українським та світовим інвесторам. Серед них — інструмент на базі ШІ для аналізу фото з БпЛА, програми для ефективного ураження, військові аеростати для розвідки та зв’язку.

Також відбулися два воркшопи. На першому військові — командир роти Гонор батальйону «Вовки Да Вінчі» Олександр Ябчанка та бійці Третьої штурмової бригади Гадюка та Філ поділилися досвідом використання роботів та інноваційних технологій у бою. На другому Наталія Микольська (Diia.City United), Олексій Добронравов (Дія.City) та Михайло Лукашенко (Aequo) розповіли про можливості особливого економічного режиму Дія.City.

Мінцифа та Brave1 дякують усім партнерам, серед яких DeViro, Quantum-Systems, УМО Україна, ARX Robotics, R2 Wireless, Nezlamni, Uklon, Shield.ai, TEKEVER, а також іншим компаніям, організаціям та медіа, які зробили цей форум можливим.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт