Нацполіція та Мінцифра викрили схему підробки COVID-сертифікатів у лікарні в Одесі

Прес-офіс Міністерства
11 листопада 2021, 09:12
  Перегляди 1629

Кіберполіція спільно зі слідчими Одеського головного управління та Мінцифрою викрили схему підробки сертифікатів в Одесі. Фейкові документи про вакцинацію від коронавірусу видавали лікарка та медична сестра однієї з місцевих поліклінік. Допомагав жінкам чоловік, який грав роль посередника між ними та клієнтами.

Він шукав людей, які були готові платити гроші за підроблений COVID-сертифікат. Дані людей передавав медпрацівникам, і ті вносили відомості до електронного реєстру. За це вони брали дві тисячі гривень. Нагадуємо, що українцям, які свідомо використовують фейкові COVID-сертифікати, доведеться заплатити до 34 тисяч гривень або їм загрожує до 2 років обмеження волі.

За місцями мешкання та роботи спільників провели обшуки, в ході яких було вилучено мобільні телефони з переписками із клієнтами, банківські картки, на які надходили кошти за неправомірні дії. А також техніка та медична документація із записами про псевдовакцинацію, у тому числі підроблені сертифікати та інші докази протиправної діяльності.

Наразі в межах провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 354 (Підкуп працівника підприємства, установи чи організації) Кримінального кодексу України, встановлюються особи, які причетні до правопорушення.

Мінцифра та Кіберпол ретельно відстежують усі випадки підробки COVID-сертифікатів та ПЛР-тестів. Якщо ви бачите, що хтось продає підроблені тести чи COVID-сертифікати, одразу повідомляйте в поліцію. 

Закликаємо всіх українців не купувати підроблені ПЛР-тести або COVID-сертифікати й не робити їх самостійно. Уряд забезпечив вільний доступ до вакцини. Кожен, хто хоче вакцинуватись від COVID-19, може це зробити абсолютно безкоштовно. 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт