Наближаємося до членства ЄС: Україна вперше взяла участь у пояснювальній сесії Європейської комісії, присвяченій цифровізації

  Перегляди 616

23 квітня відбулася пояснювальна сесія Європейської комісії для України щодо переговорного Розділу 10 «Цифрова трансформація та медіа». Це перша зустріч України як країни-кандидата та представників ЄС, що присвячена сфері цифровізації. 

Пояснювальні сесії Єврокомісії — частина процесу перевірки відповідності законодавства країни-кандидата до права ЄС.  

Під час зустрічі сторона ЄС висловила готовність надалі підтримувати Україну на шляху євроінтеграційних реформ. Зокрема, через механізм Ukraine Facility, який є стратегією у впровадженні всеосяжних реформ та інвестицій на наступні 4 роки. 

Також Єврокомісія представила понад 100 актів права ЄС, описала особливості застосування кожного них і надала відповіді щодо реалізації цих актів. 

Перелік актів містить чинне законодавство ЄС, яке Україна впроваджує в межах Угоди про асоціацію. А також акти, які перебувають на стадії проєктів, але найближчим часом будуть ухвалені в ЄС та стануть обовʼязковими для України. Наприклад, eIDAS 2, Акт про штучний інтелект, Акт про кіберстійкість, Акт про кіберсолідарність.

Делегацію України очолила заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан. До складу також увійшли представники Мінцифри, МКІП, НКЕК, Нацради з питань телебачення і радіомовлення, МОН, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України.

«Ми продовжуємо наш рух до членства в ЄС. Зокрема, у 2023 році сформували попереднє бачення шляху в межах Розділу 10 “Цифрова трансформація та медіа”. Однак остаточна дорожня карта буде визначена після проведення офіційного скринінгу. Тому нам важливо розуміти обсяги зобов’язань і заручитися підтримкою Європейської комісії для подальших консультацій. А також виробити правильні шляхи адаптації законодавства ЄС», — зазначила заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Серед ключових тем Розділу 10 «Цифрова трансформація та медіа»: 

  • загальна цифрова стратегія ЄС
  • електронні комунікації
  • цифрові послуги
  • обіг даних
  • довірчі послуги
  • кібербезпека
  • медіа
  • напівпровідники
  • штучний інтелект

Також улітку цього року очікується, що ЄС затвердить переговорну рамку для України. Це технічне завдання, яке встановлює положення та принципи для переговорів про вступ з кожною країною-кандидатом.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт