Мобільні рішення для надання адмінпослуг: Мінцифра провела конференцію для ЦНАПів

  Перегляди 434

Важливо, щоб українці навіть у віддалених та важкодоступних містах та селах могли отримати адмінпослуги швидко й зручно. Про те, як це реалізувати, говорили на конференції для представників громад та ЦНАПів «Нова реальність. Ефективність та перспективи розвитку мобільних рішень для надання адміністративних послуг» .

Мета заходу — прискорити впровадження інклюзивного підходу до надання адмінпослуг по всій Україні, а також відновлення роботи ЦНАПів у громадах, які постраждали внаслідок війни. 

«Мета Мінцифри — не тільки забезпечити територіальну доступність до послуг в кожній громаді, а й зберегти високу якість. Обслуговування громадян має бути безбар’єрним, інклюзивним, дієвим та швидким», — зазначила начальниця управління системного розвитку надання адміністративних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Марина Бобраніцька.

На заході обговорили:

  • особливості надання адміністративних та соціальних послуг мобільним адміністратором;
  • успішну реалізацію проєктів «Мобільна валіза», «Мобільний ЦНАП» та «Мобільний адміністратор» у громадах; 
  • підтримку проєктів з мобільності послуг міжнародними партнерами.     

«У межах Програми EGAP ми передали громадам 43 мобільні валізи. Але ми розуміємо, що основне для надання послуг — це не обладнання, а методологія та підходи, що стоять за ним. Які дають змогу надавати послуги різним категоріям громадян, зокрема найбільш незахищеним», — зазначив керівник Програми співробітництва в Посольстві Швейцарії в Україні Андреас Хубер.

У конференції взяли участь представники Посольства Швейцарії в Україні, Міністерства цифрової трансформації, партнерських організацій, а також обласних військових адміністрацій і територіальних громад. 

«У Мінцифри є бачення — щоб держава працювала як IT-компанія. Це означає те, що і послуги державні мають надаватися так само зручно, як вони надаються великими компаніями в Україні. Наш захід допоможе громадам поділитися досвідом та практиками щодо того, як наблизити державу до громадян», — зауважив президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.

Переглянути повний запис трансляції заходу можна за посиланням

Організатори заходу: Міністерство цифрової трансформації України, Посольство Швейцарії в Україні, швейцарсько-українська Програма EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт