Міжнародна співпраця у сфері кібербезпеки: результати роботи Талліннського Механізму
У Києві 23–24 квітня в межах Талліннського Механізму відбулася сьома робоча зустріч з представниками країн-учасників, попередня пройшла в Брюсселі, Бельгія.
Талліннський Механізм (ТМ) створений у грудні 2023 року з метою координації міжнародної допомоги для підтримки національної кібербезпеки та кіберстійкості України, захисту критичної інфраструктури й запобігання російським кіберопераціям.
«Талліннський Механізм став платформою міжнародної співпраці у сфері кіберзахисту цивільної інфраструктури. В умовах технологічної війни надзвичайно важливо посилювати нашу кіберстійкість, обмінюватися досвідом з партнерами, впроваджувати найкращі практики й удосконалювати нашу здатність захищатися в кіберпросторі. Символічно, що проводимо засідання в Києві під час повітряної тривоги та обстрілів — війна триває в усіх можливих доменах, і ми маємо бути обʼєднаними як ніколи раніше», — Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України.
Ініціатива об'єднує Канаду, Данію, Естонію, Францію, Німеччину, Італію, Нідерланди, Польщу, Швецію, Сполучені Штати Америки, Сполучене Королівство (Великобританія) та Україну. У засіданні як спостерігачі також взяли участь Чехія, Норвегія, Республіка Корея та Європейська служба зовнішніх справ. Метою є посилення підтримки України з боку країн-партнерів у сфері кіберзахисту цивільної інфраструктури та об’єктів критичної інфраструктури, а також зміцнення кіберстійкості й спроможностей України. Наразі Естонія виконує функції фронт-офісу ТМ.
«Відповідь світу на російську агресію визначатиме архітектуру глобальної безпеки та економіки на десятиліття вперед. У сучасному взаємопов’язаному цифровому просторі, де кіберзагрози не визнають кордонів, досягнення своєчасних і довготривалих результатів можливе лише завдяки скоординованим зусиллям, нарощенню спроможностей, обміну досвідом та інформацією, партнерству між державним і приватним секторами та спільним ініціативам», — наголосив Андрій Сибіга, Міністр закордонних справ України.
Під час зустрічі в Києві обговорення були зосереджені на важливості розширення участі міжнародних донорів, збільшення кількості реалізованих проєктів, оцінці поточних потреб і викликів України у сфері кібербезпеки, а також на пошуку шляхів залучення приватного сектору до майбутньої діяльності.
«Сьогодні Україна перебуває на передовій найтехнологічнішої війни у світі. За цих умов Талліннський Механізм став приклад скоординованої міжнародної підтримки, що посилює нашу кіберстійкість. Ми високо цінуємо партнерство, яке допомагає реагувати на загрози й формувати безпечне цифрове середовище для України та всього демократичного світу», — зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра з питань євроінтеграції Міністерства цифрової трансформації України.
Талліннський Механізм став зразком ефективної міжнародної координації у сфері кібербезпеки. Його діяльність охоплює системну оцінку потреб України у сфері кіберзахисту цивільної інфраструктури; постійну комунікацію та підтримку з боку країн-партнерів; постачання обладнання й технологічних рішень для підвищення кіберстійкості; підготовку та навчання українських фахівців. Наразі в межах ТМ опрацьовується Механізм активного залучення приватного сектору до реалізації спільних проєктів.
«Кіберзагрози не мають національних кордонів. Естонія була однією з перших країн, що зіткнулася з масованими кібератаками з боку росії. Саме тому ми підтримуємо Україну та допомагаємо протистояти агресії в кіберпросторі. Постійна міжнародна співпраця в межах Талліннського Механізму є ключовою для протидії чимраз більшим кіберризикам і забезпечення безпечнішого цифрового майбутнього для України, Європи та всього світу», — зазначив Танель Сепп, посол з особливих доручень з питань кібердипломатії, Департамент цифрової та кібердипломатії Естонії.
На сьогодні в межах Талліннського Механізму реалізуються десятки ініціатив: проведено оцінки стану кібербезпеки, впроваджуються навчальні програми, Україну забезпечують терміналами Starlink, які вже активно функціонують і підтримують цифрову стійкість держави.
Щиро вдячні всім країнам-учасникам за їхній внесок у зміцнення кібербезпеки України. Без цієї підтримки важко було б упоратися з викликами, які щодня постають перед нашою критичною інфраструктурою.
Відправ у Telegram