Мінцифри створює Дія.City для розвитку IT-індустрії в Україні

Прес-офіс
04 вересня 2020, 12:59
  Перегляди 5759

Мінцифри презентувала плани щодо реалізації проєкту Дія.City, спрямовані на виконання Указу Президента "Про заходи щодо створення сприятливих умов для розвитку IT-індустрії в Україні".

До проєкту долучився Денис Алейніков, який розробляв законодавство про білоруський "Парк Високих Технологій". 

Про необхідність розвитку ІТ-індустрії вже говорили багато, але лише за підтримки Президента України проєкт Дія.City буде реалізовано в найкоротші строки. Дія.City створить в Україні одні з найкращих у світі умов для розвитку IT-індустрії. 

"Цей Указ Президента надзвичайно важливий для нас, адже останні півроку ми працюємо над тим, щоб створити на території України спеціальну економічну зону – концептуальну, сучасну, яка допоможе пришвидшити розвиток ІТ-галузі. Ми хочемо, щоб в Україні було більше стартапів, але на сьогодні це важко втілити в життя, адже наші податкові умови, регулювання міграційних процесів, трудового законодавства – не найкращі у світі. Тому сьогодні Україна є третьою у світі по аутсорсингу ІТ-послуг. Тобто багато наших спеціалістів розробляють послуги для інших країн, але ми хочемо, щоб в Україні почали створювати IT-продукти. Тому ми працюємо над Дія.City, яка стане однією з найкращих податкових систем у світі. Адже ми хочемо, щоб наші компанії платили менше податків, стрімко розвивалися і створювали більше робочих місць", – сказав Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України. 

За словами заступника Міністра цифрової трансформації Олександра Борнякова, в Дія.City для IT-фахівців залишаться такі ж умови, які вони мають при оформленні як ФОП.

"Тобто 5% податку на доходи фізичних осіб та мінімальне ЄСВ 22%, в цьому році це 1039 гривень. Для компаній ми вводимо податок на виведений капітал – ставка 10% при виведенні дивідендів або 15% прирівняних до них платежів", – пояснив Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT.

Він додав, що Уряд також вдосконалить порядок здійснення процесуальних дій під час кримінального провадження, щоб унеможливити необґрунтоване втручання у діяльність IT-компаній.

Указ Президента – це публічна підтримка та політична воля, щоб проєкт Дія.City рухався швидше. У той же час залишиться система ФОПів, тому IT-компанії, яких ця система влаштовує, зможуть працювати на таких умовах далі. Адже Дія.City – це додаткова альтернатива, а не єдиний формат діяльності IT-компаній.

Під час пресконференції Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров представив свого радника Дениса Алейнікова, який буде головним спеціалістом в юридичній частині проєкту та амбасадором Дія.City в країнах СНД та Європи.

"Ця реформа – консолідація зусиль усіх: президента, уряду, депутатів Верховної Ради, держави, креативного класу. Вона має нам дозволити втримувати наші прапори на вершині. Для мене Дія.City не замість Парку Високих Технологій, а разом. Ми братські народи і я хочу, щоб весь світовий ТОП IT-продуктів, перша 10-ка була з прапорами України і Білорусі" – підсумував Денис Алейніков.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт