Мінцифри працює над віртуальною економічною зоною Diia City
Мінцифри створює революційні проєкти, які сприятимуть розвитку в Україні високотехнологічних та креативних індустрій. Один серед них – спеціальна віртуальна економічна зона, яка дозволить спростити умови провадження бізнесу та залучити в Україну іноземні інвестиції.
Diia City – цифрова бізнес-країна, в якій не існуватиме меж для інвестицій, створення робочих місць чи розробки новітніх технологій. Українці та підприємці з усього світу матимуть можливість швидко реалізовувати свої найамбітніші інноваційні та бізнес-ідеї без втручання держави
Основні принципи проєкту:
- побудова цифрового суспільства (всі G2R та G2В послуги онлайн, АРІ-government, цифрова ідентифікація суб’єктів та відносин, тільки cashless-розрахунки)
- прозорість (публічний онлайн-доступ до всіх процесів, крім тих, що не порушують приватності, онлайн-моніторинг для фіскальних та контрольних органів, громадських та інших інституцій)
- самоврядування (створення середовища для прийняття рішень замість правил, відповідальність і безпосередня участь резидентів у організації проєкту)
- інноваційність (фокус на інноваційних секторах економіки майбутнього світу)
Хто може стати резидентом DC?
Diia City буде цікава українським та міжнародним IT-компаніям, високотехнологічному бізнесу, інвестиційним фондам, стартапам та освітнім організаціям. Щоб уникнути зловживань, розглядаємо варіанти критеріїв, за якими компанії зможуть отримати резидентство:
- певні КВЕДи
- кількість фахівців у штаті
- середня заробітна плата в компанії
- доля експорту в розрізі прибутків потенційної компанії-резидента
Що отримають резиденти?
- податкові пільги
- спеціальне адміністративне обслуговування
- імпорт обладнання для R&D-центрів без податків і зборів
- спеціальні умови для валютного регулювання, щоб резиденти змогли вести розрахунки з контрагентами та партнерами за межами України
- правовий захист, який базуватиметься на засадах англійського права
- унікальні цифрові послуги
За нашими підрахунками, Diia City допоможе відкрити в Україні понад 80 тисяч нових робочих місць за перший рік роботи, а ринок креативних індустрій до 2025 року зросте до 11,8 млрд доларів (у 2019 році він становив 6,2 млрд доларів).
Зараз обговорюємо концепцію проєкту з IT-спільнотою та готуємо профільний законопроєкт. Якщо Diia City покаже позитивні результати, така модель економіки може лягти в основу економічної трансформації всієї країни.
Повну презентацію проєкту Diia City можна переглянути тут ➡️ https://www.slideshare.net/bornyakov/diia-ity-full-presentation
Відправ у Telegram