Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у прямому ефірі показав, як за 23 хвилини можна зареєструвати дитину онлайн

Прес-офіс
10 жовтня 2020, 18:30
alt 610

5 жовтня на порталі Дія запрацювала комплексна онлайн-послуга єМалятко. Україна стала лідером у світі за кількістю онлайн-послуг для дітей.

“Дуже пишаюся цією послугою. Раніше батькам доводилося відвідати близько 10 держустанов, зібрати більше 30 документів та витратити на це до 10 днів. Тепер можна зробити це просто з пологового будинку протягом 20 хвилин”, – прокоментував очільник Мінцифри Михайло Федоров та привітав молодого батька. 

В  ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера” на телеканалі "Україна" 9 жовтня батько новонародженої дитини скористався послугою і у режимі реального часу показав, як швидко тепер в Україні можна зареєструвати дитину.

Гість перебував у пологовому будинку і заповнював заяву, що дозволяє отримати 9 державних послуг, пов’язаних з народженням дитини. За 23 хвилини Олександру вдалося зареєструвати народження дитини та обрати інші необхідні послуги – реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та отримання податкового номера, призначення державної допомоги тощо. 

Додамо, що комплексна послуга єМалятко працює в Україні офлайн з січня. За цей час нею скористалися понад 28 тисяч сімей. 

Для того щоб отримати комплексну послугу єМалятко онлайн, необхідно мати кваліфікований електронний підпис. Він допоможе авторизуватись у електронному кабінеті громадянина та підписати заяву перед подачею. Також потрібно мати номер медичного висновку, що надходить мамі в смс-повідомленні одразу в момент реєстрації малюка у медичній системі. Свідоцтво про народження дитини батьки можуть забрати на наступний день після подання заяви на порталі Дія. Документ також одразу стане доступним у мобільному застосунку Дія. Покрокову інструкцію з отримання послуги єМалятко онлайн можна знайти на порталі. 

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.