Мінцифра запрошує водіїв протестувати мобільний додаток Дія

Прес-офіс
11 грудня 2019, 11:23
  Перегляди 15445

Від 11 грудня Міністерство цифрової трансформації починає прийом заявок від усіх охочих на тестування бета-версії мобільного додатку Дія. Про це Прем’єр-міністр Олексій Гончарук та Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров озвучили під час брифінгу за підсумками засідання Кабінету Міністрів України.

“Створення мобільного додатку Дія – це один із пріоритетів Уряду, і я радий, що за результатами 100 днів нашої роботи ми вже можемо оголосити про старт бета-версії додатку”, - заявив під час брифінгу Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. За його словами, 71 млн гривень цього року українці сплатити у вигляді штрафів за те, що не мали при собі водійських прав чи техпаспорту під час керування автомобілем. “Зовсім скоро українські водії не будуть зобов'язані мати при собі пластикові документи, їх замінять цифрові”, - додав Прем’єр-міністр. 

Прийом заявок триватиме до 16 грудня, коли офіційно розпочнеться тестування бета-версії мобільного застосунку Дія з доступом до цифрових водійських прав та техпаспорту на авто. Впродовж п’яти днів кожен охочий може подати заявку на тестування та отримати додаткову інформацію про умови участі за посиланням: https://team.diia.gov.ua/. Ці люди не лише матимуть можливість приєднатися до розвитку Дії, а й фактично стануть співавторами найбільш іноваційного проєкту в Україні.

“В Україні 9,5 млн громадян мають водійське посвідчення. Проте оцифровані фото мають лише 2,5 млн водіїв, і це було однією з головних проблем, з якими ми стикнулися під час роботи над проєктом”, - розповів Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Він зауважив, що додаток отримує інформацію з реєстру МВС, тому Дія відображає лише посвідчення тих водіїв, які отримали їх після 2013 року та мають “прикріплене” до прав фото у реєстрі. “Проте ми знайшли вирішення проблеми. За згодою особи цифрове посвідчення підтягуватиметься з демографічного реєстру, тож загалом 6 млн українців матимуть можливість отримати цифрові водійські документи. Наповнення реєстрів фото забезпечить високий рівень захисту сервісу”, - додав віцепрем’єр-міністр.

Загалом доступ до тестування отримають 20 тисяч власників водійських посвідчень з-поміж добровольців. Починаючи від 16 грудня, учасники тестування на свою електронну скриньку отримають індивідуальне посилання для доступу до додатку. 

Проєкт мобільного додатку "Дія" створюється у співпраці Міністерства цифрової трансформації з Міністерством внутрішніх справ, найбільшим українським банком ПриватБанк та міжнародною IT-компанією EPAM.

“Дія – амбітний та своєчасний проєкт для України, до якого долучилися спеціалісти EPAM на волонтерських засадах. Вони інвестували свій талант, час та досвід світового рівня. Ми сподіваємось, що співпраця ЕРАМ та Міністерства цифрової трансформації може стати прикладом і позитивним сигналом для інших учасників ІТ-індустрії. Наша країна має потужну технологічну експертизу, і кожен спеціаліст сьогодні може використати свій потенціал для розвитку держави та покращення життя громадян”, - розповів Юрій Антонюк, віцепрезидент EPAM, голова компанії у Центральній та Східній Європі.  

Пройти ідентифікацію тестувальники зможуть через BankID. Верифікація даних посвідчення відбуватиметься з допомогою QR-коду. 

"Ми стали одним з перших учасників проєкту для того, щоб мільйони наших клієнтів могли користуватися цифровими послугами держави без додаткових реєстрацій і підключень”, - відзначив член правління ПриватБанку Андрій Гриценюк.

Протягом усього періоду тестування команда Міністерства цифрової трансформації спільно з партнерами вивчатиме та аналізуватиме відгуки, аби виправити усі недоліки та забезпечити приємний користувацький досвід для всіх користувачів. Тестовий період триватиме до кінця поточного року. 

Старт тестового періоду став можливим завдяки затвердженій Урядом у жовтні постанові “Про реалізацію експериментального проекту щодо застосування електронного посвідчення водія та електронного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу”.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт