Мінцифра заощадила 3 млрд гривень на державних IT-закупівлях за першу половину 2021 року

Прес-офіс Міністерства
16 вересня 2021, 09:26
  Перегляди 485

З 2019 року Мінцифра займається затвердженням усіх державних IT-закупівель через Національну програму інформатизації. 

Погоджується все — від створення складних ІТ-систем, реєстрів і серверів до простих закупівель техніки та навіть її ремонту. За перше півріччя 2021 року на погодження до Мінцифри були надані 1080 проєктів інформатизації. З них 50 не були затверджені через невідповідність. Так, нам вдалося зекономити понад 3 млрд державних коштів на IT-закупівлях.

Щороку держоргани подають тисячі проєктів, які значно допомагають прискорити цифровізацію України. Проте буває так, що деякі з цих проєктів мають великі корупційні ризики. Наприклад, у 2019 році були подані 2755 проєктів, з яких не пройшли 166 на суму в 1,8 млрд гривень. У 2020 році з 1578 проєктів інформатизації були відхилені 154 на суму в 1,3 млрд гривень.

“Мінцифра з початку створення активно бореться з корупцією. Цифровізація стала нашим основним інструментом зупинення багатьох схем на мільйони гривень, які осідали в кишенях корупціонерів. Завдяки затвердженню проєктів ми вже зекономили державі понад 6 млрд грн на IT-закупівлях. Неодноразово були ситуації, коли команда Мінцифри аналізувала тендери та зупиняла пропозиції із завищеними цінами, невідповідному та непотрібному ПЗ”, — зазначив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. 

Частіше за все проєкти не погоджувалися з таких причин:

  • очевидне завищення вартості проєктів;
  • закупівля забороненого програмного забезпечення;
  • нехтування стандартами у сфері технологій та захисту інформації. Наприклад, встановлення ПЗ без перевірки або відсутність інформації про передання майнових прав на створені продукти;
  • відсутність у проєкту комплексної системи захисту інформації.

Завдяки цифровізації ми зможемо оптимізувати витрати платників податків, зробити тендери прозорими та ефективними, а також створити прозору IT-екосистему на рівні держави.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт