Мінцифра: Україна піднялася на 29 позицій у рейтингу індексу електронної участі ООН

26 листопада 2020, 16:55
  Перегляди 4207
  Перегляди 4207

Рейтинг електронної участі ООН формується в рамках дослідження UN E-government Survey. 

Про це повідомила заступниця Міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська на Ukraine Reform Conference — міжнародній події, присвяченій експертному обговоренню прогресу реформ в Україні.

“Сьогодні Україна посідає 46 місце зі 193 країн світу — учасниць рейтингу. Вже у 2022 році ми прагнемо увійти до ТОП-20 країн рейтингу. Лідерами цього рейтингу є Естонія, Південна Корея, США, Японія та Нова Зеландія”, — поділилася Людмила Рабчинська

Зокрема, для цього Міністерство цифрової трансформації:

  • Готує до запуску онлайн-платформу «ВзаємоДія» за підтримки  Програми EGAP, що реалізується Фондом Східна Європа. Завдяки цьому громадяни отримають доступ до таких сервісів, як: е-звернення та запити на публічну інформацію, е-консультації з громадськістю, е-петиції до Кабміну, е-конкурси проєктів та програм інститутів громадянського суспільства, е-вибори членів громадських рад при органах виконавчої влади, а також конкурси проєктів Всеукраїнського громадського бюджету. Перші сервіси очікуються до кінця 2020 року.

  • Підтримує ініціативу Президента України Володимира Зеленського щодо запровадження інтернет-голосування на виборах та референдумі. Зокрема, і-voting на президентських виборах 2024 року. Саме для цього ми досліджуємо кращі практики i-voting та готуємось до співпраці з ключовими стейкхолдерами – органами державної влади, щоб стати драйвером процесу запровадження інтернет-виборів в Україні із забезпеченням кібербезпеки та з побудовою довіри громадян до таких виборів. Окрім цього, триває робота над розробкою нормативної бази для розвитку прямої демократії в Україні та надаються пропозиції щодо цифровізації процесу референдуму, а саме е-збору підписів та е-голосування.

  • Формує Концепцію цифрової трансформації громад. Це допоможе визначити проблематику розвитку е-демократії на місцевому рівні та запропонувати план заходів стосовно її вирішення.

  • Підтримує та надає свої пропозиції до законопроєкту «Про публічні консультації», розробленого Мін’юстом. Це дозволить представникам органів влади проводити е-консультації централізовано, відповідно до кращих світових практик, а також продемонструє реальний зв'язок між ухваленими рішенням та результатами публічних консультацій.

  • За ініціативи Мінцифри Державна служба статистики та Центр розвитку інновацій проводять статистичні спостереження й дослідження. Це дозволить глибше зрозуміти проблематику громад та органів державної влади і місцевого самоврядування у сфері е-демократії. А також допоможе запропонувати план дій на загальнодержавному та регіональному рівнях. 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт