Мінцифра та Світовий банк розширюють співпрацю

Прес-служба
07 листопада 2019, 19:22
alt 845

Міністерство цифрової трансформації та Світовий банк розпочинають співробітництво у сфері розвитку широкосмугового доступу.

З делегацією Світового банку сьогодні зустрівся заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку інфраструктури Олександр Шелест.

Перший крок – консультаційна та інформаційна допомога при формуванні державної політики у цій сфері.
Наразі Світовий банк вивчає ринок фіксованого ШСД в Україні. Зокрема, працює над створенням мапи покриття та робить аналіз функціонування ринку.

Нагадаємо, що Мінцифра теж працює над створенням релевантної мапи покриття ШСД. Інформація збирається з різних джерел: оператори, регулятор, міжнародні організації. Отже, допомога від Світового банку в цьому питанні є своєчасною та корисною.

Окрім того, до кінця цього року в Україні очікується прийняття державної політики у сфері розвитку широкосмугового доступу, а також оновлення базового законодавства у сфері телекомунікацій. І фахова допомога від Світовому банку у цьому процесі теж відбуватиметься.

Вже навесні будуть готові рекомендації Світового банку щодо розвитку ринку ШСД в Україні. І разом із цим українським урядом буде прийнятий План розвитку широкосмугового доступу, в якому будуть зазначені конкретні кроки і терміни.

Наступним кроком співробітництва, за потреби, може стати залучення Світового банку до фінансування проєкту покриття ШСД у сільській місцевості України. Світовий банк має практику фінансування подібних телекомунікаційних проєктів у різних регіонах світу. Наразі такі проєкти Світовий банк реалізує у Вірменії, країнах Карибського басейну, Центральній Азії. Україна зацікавлена у поглибленій співпраці зі Світовим Банком у цьому напрямку за результатами вивчення поточної ситуації.

Зауважимо, напрям ШСД не єдиний у співробітництві Мінцифри та Світового банку. Також йдеться про співпрацю у сферах відкритих даних, оптимізації державних реєстрів, захисту персональних даних.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.